Gledali ste na SK: Gylfi bombom zakucao "svoje" na dno

Premier League 18. pro 201720:38 > 20:46
Clive Brunskill/Getty Images

Na prvom kanalu Sportkluba od 21 sat imali ste priliku uživati u velikom preokretu Evertona protiv fenjeraša Premiershipa, Swanseaja (3:1)...

Everton je u utakmicu ušao kao favorit, s obzirom da je prije utakmica imao tri vezane pobjede na domaćem terenu. S druge strane Swansea je bio u nizu od pet uzastopnih poraza u gostima i tražio je barem jedan bod koji bi mu pomogao u borbi za opstanak.

Već u petoj minuti Wilfred Bony morao je napustiti teren i umjesto njega je ušao najbolji strijelac Temi Abraham. Međutim, sve je počelo djelovati veselije za ekipu iz Velsa u 35. minuti, kada se Leroy Fer odlično snašao nakon kornera i doveo goste u vodstvo.

Karamele su do poluvremena dobile priliku za odgovor. U nadoknadi je dosuđen jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo, kao i svaki put ove sezone, kapetan Wayne Rooney. Lukas Fabianski obranio je udarac, točnije, proslijedio je loptu do stative, ali nije imao sreće jer je na odbijenu loptu natrčao Calvert-Lewin i vrlo brzo vratio odnos snaga na semaforu na početak.

Domaćin je vidno lakše igrao u drugih 45 minuta, a definitivno mu je laknulo u 64. minuti. Tada je dojučerašnji najbolji igrač Swanseaja, a od ove sezone član Evertona, Gylfi Sigurdsson, postigao fantastičan pogodak.

Reprezentativac Islanda s 20 metara iskosa s lijeve strane, uputio je projektil u svom stilu, koji je završio u maloj mrežici suprotnog kuta Fabianskija. Sve dileme otklonjene su u 73. minuti, kada je ponovo dosuđen penal za Everton, ali ovog puta Rooney je bio siguran realizator najstrože kazne i postavio konačnih 3:1.

Ovom pobjedom, četvrtom uzastopnom na domaćem terenu, Everton se popeo na deveto mjesto s 25 bodova i ima samo bod manje od osmog Liecestera. S druge strane, Swansea je ostao posljednji s 12 bodova, ali ne i s potpuno izgubljenim izgledima, jer mu 17. Stoke, prvi iznad zone ispadanja, bježi samo četiri boda.