Manchester City ispustio 2-0 protiv Burnleyja

Premier League 28. pro 201420:53 > 20:55
Nogometaši Manchester Cityja ispustili su prednost od 2-0 iz prvog dijela i osvojili samo bod na domaćem terenu protiv pretposljednjeg Burnleyja te tako propustili priliku primaknuti se samo na bod zaostatka za vodećim Chelseajem. Bio je to prvi put nakon 2009. da su nogometaši Manchester Citya ispustili prednost 2-0.
Nekoliko iznenađujućih rezultata donijele su nedjeljne utakmice 19. kola engleske Premier lige, a vodeće tri momčadi osvojile su samo po bod. Najviše za propuštenom prilikom mogu žaliti nogometaši Manchester Cityja koji su na svom stadionu Etihad na poluvremenu vodili 2-0 pogocima Silve i Fernandinha, a na kraju osvojili samo bod protiv pretposljednjeg Burnleyja. Gosti su smanjili zaostatak u 47. minuti kad je Boydu priznat pogodak, iako je bio u zaleđu. Konačnih 2-2 postigao je Barnes u 81. minuti. Tako su “građani” ostali na tri boda iza vodećeg Chelseaja koji je odigrao 1-1 na gostovanju u Southamptonu. Domaći su poveli pogotkom Manea u 17. minuti, a izjednačio je nakon sjajanog solo-prodora Eden Hazard u posljednjoj minuti prvog dijela.
Priliku da se približi vodećem dvojcu imao je i Manchester United, ali je kod Tottenhama odigrao bez pogodaka.
Arsenal je pogocima Cazorle (41-11m) i Welbecka (44) slavio na gostovanju kod West Hama za koji je jedini strijelac bio Kouyate. Iznenađujuću gostujuću pobjedu ostvario je Leicester City kod Hulla. Jedini pogodak postigao je Mahrez u 32. minuti. Nikica Jelavić je ušao u momčad Hull Cityja na početku drugog poluvremena te uputio jedan opasan udarac na gol. Hull je ovim neočekivanim porazom ostao na rubu zone ispadanja.