Bilić propustio pobjedu u zadnjoj minuti

Premier League 15. tra 201717:54 > 18:12
Getty images/Jordan Mansfield

Nogometaši Evertona svladali su Burnley na svom terenu 3:1 i upisali osmu uzastopnu pobjedu na "Goodisonu". Momčadi koje se bore za opstanak u ligi Swansea i Hull zabilježile su poraze. Od Swanseaja je bolji bio Watford (1:0) a Stoke je pobijedio Hull (3:1).

Alex Livesey/Getty Images

Everton je pobjedu ostvario golovima Jagielke i Lukakua, dok je treći pogodak za “Toffiese” djelo braniča Burnleya Bena Meeja. Gol Lukakua je ukupno 24. u sezoni Belgijanca čime se izdvojio na prvom mjestu liste strijelaca.

Watford je na svom stadionu svladao Swansea pogotkom Capouea i dodatno otežao posao momčadi iz Walesa za opstanak u ligi. Ipak, na ruku Velšanima ide i poraz Hulla protiv Stokea. Ekipu Marka Hughesa je u vodstvo doveo Marko Arnautović u 6. minuti. Maguire je je početkom drugog poluvremena izjednačio, međutim, to je bilo sve što su “Tigrovi” učinili u ovom susretu.

Stoke je golovima Croucha i Shaqirija došao do tri boda i borbu za opstanak učinio neizvjesnom.

U uzbudljivom susretu u Londonu između Crystal Palacea i Leicestera nije bilo pobjednika iako su “Lisice” imale dva gola predsnoti (2:2). Strijelci za momčad Craiga Shakespearea bili su Robert Huth i Jamie Vardy da bi do izjednačenja domaću momčad vodili Cabaye i Benteke.

I u utakmici između Sunderlanda i West Hama viđen je isti rezultat. Goste iz Londona je u vodstvo doveo André Ayew da bi u finišu poluvremena Khazri izravnim golom iz kornera izjednačio.Prednost na stranu momčadi Slavena Bilića vratio je James Collins u 47. minuti, da bi bod poslednjeplasiranoj ekipi donio Fabio Borini u 90.

Borini je, inače, na teren ušao samo nekoliko minuta prije pogotka zbog ozljede Jonesa koji je na nosilima iznešen s travnjaka poslije udarca glavom o zemlju. Defanzivcu Sunderlanda je pomoć odmah ukazana i zbog toga je susret produžen 10 minuta.