Everton potpisao spektakularnog Kolumbijca

Denis Doyle, Getty Images

James Rodriguez novi je član Evertona.

James Rodriguez bio je velika zvijezda svjetskog prvenstva u Brazilu što mu je u ljeto 2014. godine donijelo transfer iz Monaca u Real Madrid za cijenu od 75 milijuna eura.

U šest godina provedenih u Madridu više je vremena proveo na klupi nego što je bio relevantan član prve momčadi, ukupno je sudjelovao u 125 utakmica postigavši 37 golova uz 42 asistencije. Danas 29-godišnjeg Kolumbijca posljednje tri godine spominjalo se u raznim kombinacijama za mogući transfer, a jedino je realizirana posudba u Bayern. No, niti Bavarce nije oduševio pa se vratio u Madrid.

Međutim, Rodriguez je uvijek imao jednog saveznika, ime mu je Carlo Ancelotti. Talijanski stručnjak trenutno je trener Evertona te je odlučio ponovno pružiti šansu nekada jednom od najvećih talenata svijeta. Za iznos od 20 milijuna funti, kolumbijski reprezentativac preselio je u Premier ligu.