VIDEO Strašan gol Lacezettea u porazu protiv Spursa!

Premier League 12. srp 202019:27 > 19:28
sport klub

Prekrasan gol postigao je Alexandre Lacazette na početku utakmice njegova Arsenala protiv Totenhama. Spursi su na kraju ipak preokrenuli i slavili sa 2:1.

Nogometaši Tottenham Hotspura 2-1 (1-1) pobjedom protiv Arsenala u susretu 35. kola engleskog prvenstva preskočili su svog velikog sjevernolondonskog rivala na ljestvici.

Poveli su gosti sjajnim pogotkom Lacazettea u 16. minuti, on je snažnim udarcem s više od 20 metara pogodio sam gornji desni kut nemoćnog Llorisa. No, ta prednost nije dugo trajala, samo tri minute potom Son je iskoristio nesporazum Kolašinca i Davida Luiza, dokopao se lopte i potom rutinski svladao Martineza.

Pobjedu Tottenhamu osigurao je stoper Alderweireld koji je u 81. minuti bio najviši u skoku pred vratima Arsenala nakon ubačaja iz kuta Sona.
Tottenham je sada osmi na ljestvici sa 52 boda, dva više od devetog Arsenala.
Ranije u nedjelju Wolverhampton je na domaćem terenu svladao Everton sa 3-0 (1-0) te se probio na šestu poziciju i četiri boda ga dijeli od mjesta koje bi ga odvelo u Ligu prvaka. Za “Wolvese” strijelci su bili Raul Jimenez (45+2-11m), Leander Dendoncker (46) i Diogo Jota (74). Everton je 11. sa 45 bodova.

Nogometaši Aston Ville 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Crystal Palacea zadržali su izglede za ostanak u prvoj engleskoj ligi. Za prvu pobjedu Ville nakon 10 utakmica, odnosno od 28. siječnja, najzaslužniji je egipatski napadač Trezeguet koji je postigao oba pogotka, prvog u četvrtoj minuti nadoknadeprvog poluvremena, a drugog u 59. minuti. S ta tri boda Aston Villa je tri kola prije kraja stigla na 18. mjesto ljestvice sa 30 bodova, četiri manje od 16. West Ham Uniteda i 17. Watforda, koji drže posljednja dva mjesta koja osiguravaju ostanak. Crystal Palace je siguran 14. sa 42 boda.
Liverpool je sa 93 boda osigurao naslov prvaka, prvi nakon 30 godina, drugi Manchester City ima 21 bod manje.