PREMIER LIGA 'Nije sigurno, nedaj bože da netko umre!'

Premier League 16. svi 202017:17 > 17:21
Catherine Ivill/Getty Images

Menadžer Watforda Nigel Pearson rekao je da ne bi trebalo žuriti s nastavkom Premier lige dok još traje pandemija koronavirusa.

Alex Broadway/Getty Images

Sezona u Engleskoj je stopirana sredinom ožujka, a trebalo bi biti nastavljena u lipnju, nedavno je vlada Velike Britanije dala zeleno svjetlo za nastavak liga.

– Ne daj Bože da netko umre. Ljudi zatvaraju oči pred prijetnjom. Da, željeli bismo nastaviti, ali neće biti sigurno. Moramo da biti oprezni, budalasto bi bilo ignorirati mogućnosti. Radi se o čuvanju zdravlja ljudi – rekao je Pearson.

Natjecanje u Premier ligi će biti nastavljeno bez prisustva gledatelja, a igrači, klubovi i vlada razmatraju sigurnosne mjere koje se moraju poštovati kada do toga dođe. Za ponedjeljak je zakazan sastanak na koje će se raspravljati o medicinskim protokolima, a istog dana bi se momčadi mogle vratiti treninzima.

– Moramo da pokušati vjerovati savjetima, prošlo je najgore, ali i dalje veliki broj ljudi umire. Broj žrtava u Velikoj Britaniji je između 33.000 i 38.000, to je kao da napunimo jedan i pol naš stadion. To je zaista otrežnjujuća misao – istakao je Pearson.

Watford trenutno drži 17. mjesto na ljestvici i nalazi se jednu poziciju iznad opasne sezone, ali Pearson kaže da bi ista pitanja postavljao i da je njegov klub u lošijoj poziciji. Kapetan ’Stršljenova’ Troy Deany već je rekao da će zdravlje svoje obitelji staviti ispred nogometa, dok je vratar Ben Foster istaknuo da bi bilo pogrešno da nogometaši dobiju prednost što se tiče testiranja u odnosu na medicinske radnike.

– Troy je izuzetno važan igrač za nas. On je ljudsko biće i ima relativno mladu obitelj. Moramo se sjetiti da nije u pitanju samo dobrobit naših igrača i osoblja, već i ljudi s kojima su povezani – naglasio je menadžer Watforda.