Nastavak Premier lige na drugom kontinentu?

Catherine Ivill/Getty Images

Vrlo zanimljiva vijest došla je od izvora bliskog Premiershipu

U Engleskoj je nogomet sve, to već ptice na grani znaju, i zato više od svega žele nastaviti sezonu i završiti je do kraja. Pa makar to bilo i u Australiji, prema novome. Iako će neke stvari biti poznatije nakon sastanka premierligaških klubova 8. svibnja, ovo je jako zanimljivo.

Naime, neimenovani engleski klupski službenik je za The Sun rekao:

‘Svjetske turneje smo odradili u predsezoni. Ovo nije ništa drugačije. A klima u Australiji trenutno je idealna’ – rekao je.

Engleski agent Gary Williams već je uspostavio kontakte s vodećim ljudima Australije, ali i sa čelnicima engleskih momčadi.

‘Imao sam razgovore s kontaktima u klubovima Premier lige i sviđa im se ideja. Također sam razgovarao s vladinim dužnosnicima i oni su oduševljeni. Ovog tjedna razgovaramo ponovo. Ovdje su svi na sigurnom. Vlada je ukinula mnoga ograničenja’ – rekao je Williams.

Australija od početka pandemije broji 93 smrtna slučaja, dok je u Velikoj Britaniji taj broj puno veći, nešto manje od 28 tisuća.