Oršić u elitnom društvu: Samo velikani iznad njega

Luca Rossini via Guliver Images

Nakon prva dva kola Lige prvaka na ljestvici strijelaca vode Robert Lewandowski, Erling Haaland i Kylian Mbappe sa po tri postignuta gola, a visoko se nalazi i Mislav Oršić s dva gola.

Lewandowski je sva tri gola zabio u prvom kolu u Barceloninoj pobjedi protiv Viktorije Plzen s 5:1.

Haaland je u prvom kolu zabio dva gola u 4:0 gostujućoj pobjedi Manchester Cityja protiv Seville, a potom i pobjednički u 2:1 slavlju protiv bivšpeg kluba Borussije Dortmund.

Mbappe je zabio oba gola za PSG u pobjedi protiv Juventusa u prvom kolu, a večeras je bio strijelac i u 3:1 gostujućem slavlju protiv Maccabi Haife.

Još deset igrača je u prva dva kola zabilo po dva gola, a među njima je i Mislav Oršić.

Krilni igrač Dinama je zabio protiv Chelsea u pobjedi 1:0, te na San Siru u porazu 1:3 od Milana.

LJESTVICA STRIJELACA:

3 – Robert Lewandowski (Barcelona), Erling Haaland (Manchester City) , Kylian Mbappé (PSG)

2 – MISLAV ORŠIĆ (DINAMO), Leroy Sane (Bayern), Marian Šved (Šahtar), Mohammed Kudus (Ajax), Piotr Zielinski (Napoli), Richarlison (Tottenham), Noah Okafor (RB Salzburg), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Mihailo Mudrik (Šahtar), Alexis Saelemaekers (Milan)…