Novo kolo HNL-a otvoreno remijem u Gorici!

Hrvatska 8. tra 202219:59 > 19:59 0 komentara
Dora Jagodić

U prvoj utakmici 30. kola Prve HNL Gorica i Istra 1961 su igrale 1:1.

Goste je u vodstvo doveo Dion Drena Beljo (55-11m), a poravnao je Josip Mitrović (62).

Bio je to susret dva sastava koji do kraja sezone tek trebaju ‘odraditi posao’, a do povjede bodova stigli su uz po jedan pogodak sa svake strane.

Gosti su poveli golom Belje s bijele točke kojemu je prethodio nespretan prekršaj Muse na Caceresu početkom drugog poluvremena, a izjednačenje je stiglo samo sedam minuta potom kada je Keita ubacio s lijevoga krila, a Mitrović preciznim udarcem glavom sa šest metara svladao gostujućeg čuvara mreže Lučića.

S ovim bodom Gorica je stigla na peto mjesto s 40 bodova, jednim više uz utakmicu više od šeste Lokomotive, dok je Istra 1961 osma s 26 bodova, koliko ima i deveti Šibenik koji je odigrao utakmicu manje.