Nijemcima golijada i finale Eura!

Nogomet ostalo 27. lip 201920:01 > 20:04
Alessandro Sabattini/Getty Images

Njemačka u golijadi protiv Rumunjske izborila finale Europskog prvenstva do 21 godine.

Na stadionu Renato Dall’Arra u Bologni Njemačka je slomila Rumunje4:2 i postala prvi finalist Eura. Zaustavljen je tako put Rumunja koji su bili veliko iznenađenje prvenstva, a između ostalog pobijedili su i Hrvatsku 4:1.

Iako su Nijemci bolje počeli i poveli golom N. Amirija u 21. minuti, za Rumunjsku se opet ukazao čovjek slavnog prezimena Puscas, koji je najprije zabio iz jedanaesterca u 27., a potom i za potpuni preokret u 44. minuti utakmice. Tako se s rezultatom 2:1 za Rumunjsku otišlo na poluvrijeme.

U nastavku, međutim, odgovaraju Nijemci nakon samo šest minuta i iz novog jedanaesterca zabio je Waldschmidt za 2:2. I kada smo već svi bili spremni za produžetke, Nijemci dolaze do nova dva pogotka. Najprije slobodan udarac u 90. minuti prizemnim šutom zabio Waldschmidt i tako došao do svog drugog gola danas i čak sedmog u četiri odigrane utakmice, a u sudačkoj nadoknadi Pascanu je ostao zadnji igrač u rumunjskoj obrani i odlučio spriječiti novi gol Nijemaca uz prekršaj za izravan crveni karton. Na taj način je pokušao ostaviti nadu svojim suigračima, ali je ona kratko trajala jer je uslijedio još jedan sjajan slobodnjak Nijemaca. U 94. sjajno je naciljao u vratarev kut Amiri i svojim drugim golom na utakmici zaključio prolaz Nijemaca rezultatom 4:2.