CSL: Guoan se golijadom vratio na prvo mjesto

Nogomet ostalo 2. kol 201815:56 > 16:01
Lintao Zhang/Getty Images

U derbiju 15. kola kineske Superlige na Workers stadionu u Pekingu, domaći Guoan u spektakularnom susretu svladao je Hebei rezultatom 6:3 za prvo mjesto na ljestvici. U drugom suretu dana Tianjin Teda doživio je poraz od Guangzhou Evergrandea rezultatom 3:0.

U sastavima ovogu puta nisu bili Cedric Bakambu za domaće, najbolji strijelac lige, kao i ozljeđeni Hernanes i Lavezzi za goste, ali to nije umanjilo kvalitetu utakmice.

Prvi gol je postignut u sedmoj minuti, Španjolac Jonathan Soriano postigao je svoj šesti gol u sezoni, izjednačio je pet minuta kasnije Gao Huaze kojem je to bio prvi gol u karijeri, a novu prednost domaćima donosi Jonathan Viera u 27. minuti, asistirao mu je brazilski reprezentativac Renato Augusto. Dva gola razlike za Peking djelo je tandema Renato – Soriano u 42., a na odmor se odlazi s 3:2, poslije fantastične akcije El Kaabija i Dong Xueshenga.

U 58. minuti opet tandem Renato – Soriano postiže gol za 4.2, El Kaabi postiže volejom prvi gol u Superligi u 62. minuti, a Viera u 73. podiže prednost na 5:3.

Poslijednji gol na susretu djelo je Zhongguoa u nadoknadi vremena, asistent je bio Viera.

Fantastične individualne partije na utakmici pružili su Soriano koji je postigao hat-trick, Renato Augusto koji je imao tri asistencije, i Viera koji je uz dva gola imao i jedno dodavanje za pogodak. U idućem kolu sastaju se prvi i drugi na ljestvici Peking i Shandong Luneng.