Najbolji vezni red, da, onaj u kojem je igrao Žuti!

Nogomet 18. svi 202219:25 > 19:25 0 komentara
Sport Klub

Kada vidite imena koja su se okupila, znate da se događa nešto veliko. Još kada nestrpljive desetine novinara nikako da dočekaju da uzmu prvu izjavu, znate da stiže neka legenda.

A ta legenda u Beogradu je bio danas jedan od najboljih nogometaša ovih prostora, legende Crvene zvezde i aktualni izbornik Srbije Dragan Stojković Piksi.

Svetislav Pešić, Savo Milošević, Dule Savić, Bora Cvetković, Boža Maljković, Ivica Kralj, Ljubinko Drulović, samo su neka od imena koja su došla danas u beogradski Dom Sindikata.

Sport Klub

Povod? Održana je svečana promocija knjige novinara Nebojše Petrovića – ‘Piksi, sve za 10.’

Knjiga o jednoj velikoj karijeri danas 57-godišnjaka kojeg je eto bivši suigrač na promociji zezao da se ne može sjetiti godina ističu ću mu da je u 58.

“Piksi i taj što sedi pored njega (Savićević, op. a.) su jedina dva igrača kod kojih lopta nikad ne ide unazad. Nikad nisam igrao s boljim i kompletnijim igračem. Kad je dao prvi gol protiv Dinama 1982., sa 16 godina, lopta mu je išla unazad, a on je propusti i šutne je desnom vanjskom u 90. Ne mogu zaboraviti da netko može to sa 16 godina napraviti.”

O veličini Piksija govori i to da je uz njega na pozornici sjedio veliki klupski rival Savo Milošević.

“Bio je idol čitave moje generacije, u reprezentaciji sam se uvijek osjećao zaštićeno, kao i kapetanov mlađi brat. Puno o tome govori i da sam sada ovdje”, rekao je Milošević pa dodao:

“Tek kada sam prestao igrati za reprezentaciju, shvatio sam koliko je zapravo velik.”

Milošević je bio sjajna devetka pa je pronašao trenutak da malo i ‘spusti’ Piksiju.

“Što bi desetke bile da nije bilo nas devetki”, rekao je Milošević i zaslužio pljesak prisutnih.

Za kraj je na red došao i Dejan Savićević.

“O Piksiju je teško pričati, jer ne znate odakle krenuti. Piksi je sve ovo zaslužio, mislim da je knjiga trebala biti deblja, ali ima vremena to ispraviti.”

Otkrivena je i velika tajna o Zvezdinoj šestoj zvijezdi. Piksi je predložio Savićevića, a ovaj je to odbio. Savićević je otkrio i kako žali što je Piksi otišao u Marseille pa nema europski naslov s beogradskom momčadi.

“Imao je nesreću da nas sretne u tom finalu protiv Marseillea.”

Nakon Marseillea, Piksi je jednu sezonu igrao u Veroni, prije nego li je otišao u Japan gdje je postao legenda o kojoj su Japanci napisali čak četiri knjige.

Stojković je na klupu Srbije sjeo u 2020. i dao obećanje kako će odvesti momčad na SP u Kataru. Završio je u skupini ispred Portugala i ispunio obećanje.

“Najbitnije je da smiriš euforiju”, dobacio mu je Savićević.

“Nemoj to govoriti meni, reci njima”, odgovorio mu je Piksi aludirajući na prepunu dvoranu koja je to popratila uz veliki pljesak.

Pljesak koji se u Domu Sindikata danas često lomio, nedostajao je tek jedan član legendarne generacije, no nisu ga zaboravili.

“Prosinečki, Savićević, Piksi, najbolji vezni red svih vremena. Bez dvojbe.”

Žuti je bio najavljen, ali ipak zbog treninga u Ljubljani nije mogao doći u društvo bivših suigrača. Šteta, nema sumnje kako bi imao što ispričati o Piksiju.

Sport Klub

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!