Mbappe srušio Bayern! Mount ispisao povijest

REUTERS/Kai Pfaffenbach

Nakon što su u utorak u obje utakmice četvrtfinala Lige prvaka slavili domaćini (Real i Manchester City), danas su uspješniji bili gosti.

Mateo Kovačić igrao je do sudačke nadoknade u pobjedi Chelseaja 2:0 protiv Porta u Sevilli.

Plavci su poveli golom Mounta u 32. minuti, koji je tako postao najmlađi strijelac kluba u nokaut utakmicama Lige prvaka u povijesti.

Konačnih 2:0 postavio je Chilwell u 85. minute. Ove dvije momčad uzvrat za šest dana opet će odigrati u Sevilli.

PSG je u reprizi finale Lige prvaka s 3:2 slavio kod Bayerna u Münchenu.

Parižani su poveli nakon samo 149 sekundi kada je pogodio Mbappe. Najbrži je to gol u nokaut fazi Lige prvaka od ožujka 2010. kada je Wayne Rooney pogodio nakon samo 63 sekundi.

U 28. minuti već je bilo 2:0, a strijelac je bio Marquinhos. Prvi put Bavarci su primili dva gola u provm poluvremenu od rujna 2017. kada je zanimljivo s druge strane stajao PSG.

Za oba gola asistent je bio Neymar koji je tako stigao do 25. asistencije u Ligi prvaka, čime se ne može pohvaliti nijedan igrač u razdoblju otkako je Brazilac debitirao u natjecanju.

Bavarci su smanjili preko Choupo-Motinga u 37. minuti, da bi izjednačili u 60. preko Müllera.

Konačnih 3:2 postavio je Mbappe u 68. minuti. Uzvrat je u utorak u Parizu.