U derbiju 29. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na Parku prinčeva pobijedio PSG sa 1-0, a jedan od najboljih igrača u pobjedničkim redovima bio je bivši hrvatski reprezentativac Dejan Lovren.
Zanimljivo, susret je kasnio 10 minuta jer je autobus s igračima Lyona zapeo u prometu na putu do pariškog stadiona.
Derbi je odlučio gol talentiranog 20-godišnjeg Francuza – Bradleyja Barcole – u 56. minuti utakmice.
Gosti su sjajnu priliku za vodstvo imali i u 38. minuti, međutim Alexandre Lacazette nije realizirao jedanaesterac. Napadač “lavova” je pogodio stativu. Bio je to njegov sedmi promašeni kazneni udarac u dresu Lyona od 31 pokušaja.
Kazneni udarac su tražili i domaćini u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Nuno Mendes ubacio s lijeve strane pogodivši iz blizine u ruku Lovrena. Međutim, sudac Francois Letexier je nakon VAR provjere donio odluku kako nema govora o jedanaestercu.
Lovren je za Lyon podigrao cijeli susret i bio je među najboljim pojedincima gostujućeg sastava.
Bio je to drugi uzastopni domaći ligaški poraz pariškog sastava nakon što je 19. ožujka izgubio i od Rennesa sa 0-2, te drugi poraz od Lyona na Parku prinčeva u posljednjih 15 utakmica.
Ovom pobjedom Lyona, utrka za prvaka Francuske, još je uvijek aktualna. Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Lens i Marseille imaju po 60, a Monaco 57 bodova. Lyon je deveti sa 44 boda.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!