Leicester pogođen COVID-om: Sedmorica ne idu u Napulj

Europa 8. pro 202120:38 0 komentara
Foto: Sportklub

Nakon Tottenhema, epidemija koronavirusa trese i redove Leicester Cityja.

Sedam igrača Leicester Cityja nije otputovalo u Italiju na utakmicu Europske lige protiv Napolija u četvrtak zbog COVID-19 ili bolesti, rekao je menadžer Brendan Rodgers.

“Imali smo nekoliko pozitivnih (COVID-19) slučajeva, neki općenito nisu dobro, tako da nismo riskirali”, rekao je Rodgers novinarima u srijedu.

Uoči zadnjeg kola Leicester City vodi s osam bodova, Spartak Moskva i Napoli imaju po sedam bodova, a varšavska Legija šest bodova.

Ovo je skupina u kojoj sva četiri kluba mogu dalje. Leicester City, Spartak i Napoli mogu i do prvog mjesta, dok jedino Legija ne može biti pobjednik skupine. Leicester je jedini koji ima sigurno ‘proljeće’, barem u Konferencijskoj ligi, ostali mogu u četvrtak i završiti europsku priču.

Koronavirus trese i Tottenham, zbog čega je upitna utakmica protiv Rennesa u posljednjem kolu Konferencijske lige u četvrtak u Londonu.

Trenutačno je na COVID-19 pozitivno osam igrača i pet članova stožera.

“Problem je što svaki dan imamo nove ljude s Covidom. Ljudi koji jučer nisu bili pozitivni danas su pozitivni i mi i dalje imamo kontakt s ljudima za koje mislimo da su negativni,” kazao je menadžer londonskog sastava Antonio Conte.

Talijanski stručnjak je dodao kako na raspolaganju ima samo 11 zdravih igrača.

Prema UEFA-ini propisima, klub može igrati utakmicu ako ima 13 nezaraženih igrača, uključujući i golmana s popisa od 25 igrača.

Tottenham u zadnjem kolu G skupine Konferencijske lige u četvrtak očekuje ogled protiv francuskog Rennesa u čijim redovima sjajno igra Lovro Majer.

Francuski sastav je pobjednik skupine, a Tottenham i Vitesse love “dvicu”. Bodovno su izjednačeni (7), pa će odlučivati zadnje kolo. “Spursi” dočekuju Rennes, a Vitesse slovensku Muru.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!