Legenda Elfa: ‘Zašto Union Berlin ne bi bio prvak?’

Christian Kolbert via Guliver Images

Hrabru i odvažnu izjavu dao je legendarni njemački nogometaš i bivši reprezentativac Michael Ballack. Rekao je, naime, da Bundesligu može osvojiti - Union Berlin...

Klub iz Berlina je nakon sedam odigranih kola neočekivano lider na tablici Bundeslige. Ima dva boda više od Borussije Dortmund na drugom mjestu i pet više od šampiona Bayerna, trenutno tek petog u poretku.

Bez obzira što bi bila prava senzacija da ovaj klub ostane na tom mjestu na kraju sezone, Ballack (45) ne odbacuje mogućnost da Union Berlin postane novi prvak Njemačke.

“Svatko ima pravo nadati se, zar ne? Leicesteru je to uspjelo u Premier ligi 2016. godine. Ja sam također doživio to iskustvo s Kaiserslauternom 1998. kad smo postali prvaci Bundeslige”, kazao je Ballack.

Nekadašnji njemački reprezentativac je pet puta u karijeri bio prvak države, najprije u Bundesligi s Kaiserslauternom, pa tri puta s Bayernom i na kraju jednom u Premier ligi s Chelseajem.