Krznar u Mariboru: ‘Klub po mnogočemu sličan Dinamu’

Nogomet 16. kol 202218:20 > 18:35 0 komentara
Grega Wernig/NK Maribor

Maribor je službeno potvrdio kako će novi trener momčadi biti Damir Krznar.

Krznar će na klupi naslijediti Radovana Karanovića,a debi će imati u četvrtak u play-off Konferencijske lige protiv Cluja.

Maribor se nakon prvih pet kola novog slovenskog prvenstva nalazi na posljednjem, 10. mjestu sa samo tri boda, a u Europi je ispao u 2. pretkolu Lige prvaka od moldavskog Šerifa, da bi u 3. pretkolu Europske lige izgubio od finskog HJK-a iz Helsinkija, pa ih sada čeka play-off Konferencijske lige.

Krznar je tako našao novi posao nakon što je napustio Dinamo koji je ukinuo drugu momčad na čijoj je klupi posljednje sjedio.

Ugovor je potpisao do 2024.

“Kad te Maribor pozove, velika je čast. Izazov je to koji morate prihvatiti. Situacija nije sjajno, ali mislim da se više radi o rezultatu nego o krizi igre. Gledao sam prije nekoliko utakmica, bilo je dobrih predstava, ali nedostajalo je i malo sreće. Prošla sezona bila je vrlo uspješna, ali sada je uglavnom došlo do manjeg pada. Maribor je u mnogočemu sličan našem prethodnom klubu Dinamu, s teretom rezultata, gdje se računa samo pobjeda. To je atmosfera u kojoj se stvaraju pravi pobjednici. Letvica se uvijek mora podizati visoko i vjerujem da će se Maribor vratiti na nekadašnje pobjedničke staze. Ovi igrači nisu zaboravili igrati nogomet, ovaj stručni stožer nije zaboravio kreirati željenu igru. Dogodilo se negativno razdoblje, treba se oporaviti i u skladu s tim reagirati. Cilj je da suradnja bude dugoročna. Imamo dovoljno vremena u ligi da popravimo stvari, ali prvi cilj bit će sve snage usmjeriti na borbu za europsku jesen. Sjećam se izvanredne atmosfere iz Ljudskog vrta koju sam i ja izravno doživio, a nadam se da ćemo je uskoro doživjeti i na našim utakmicama”, rekao je Krznar.

“Nakon utakmice s Domžalama i razgovora s Radovanom Karanovićem pala je odluka da moramo napraviti promjenu. Nije bilo dvojbi kod izbora novog trenera, Damir Krznar je bio glavni izbor i jedini kandidat s kojim sam razgovarao, jer smo brzo našli zajednički jezik. Riječ je o treneru koji je navikao raditi na visokoj razini i ima puno nogometnog znanja, ali u isto vrijeme s karizmom i ljudskim vrijednostima koje nadahnjuju. On je trener velikih klubova i dolazi iz velikog kluba, pa mu rad pod pritiskom nije stran i bio je spreman bez oklijevanja prihvatiti izazov. On zna odakle dolazi. Imamo slične poglede na zajedničku viziju. Vjeruje da momčad ima kvalitetu i da su klupski ciljevi dostižni, u borbi za naslov prvaka i plasman u europske kvalifikacije. Želimo u kratkom roku preokrenuti stvari i pokazati momčadi što mogu, što su pokazali prije nekoliko tjedana. Dugoročno, da naš projekt krene naprijed u željenom smjeru”, rekao je sportski direktor Marko Šuler pa dodao:

“Damir je odmah, potpuno koncentriran, krenuo s radom. Analizom zadnje utakmice i idućeg protivnika. Uz njega su Mihael Mikić kao prvi pomoćnik i analitičar Vedran Attias. Radit ćemo u proširenom sastavu, dogovorili smo da naš postojeći stručni stožer ostane kako bismo se što brže upoznali i razmijenili informacije jer nas već u četvrtak očekuje prvo poluvrijeme utakmice sezone.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!