Kovač nastavio niz: Monaco srušio PSG na Parku prinčeva!

Francuska 21. velj 202123:13 0 komentara
Niko Kovač
Guliver Image

U derbiju 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na Parku prinčeva pobijedio PSG sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u Parizu nakon ožujka 2016.

Bila je to savršena predstava momčadi iz Kneževine. Kovač je u potpunosti nadigrao i zaustavio pariške zvijezde koje prvi put u posljednjih 13 susreta nisu postigle niti jedan pogodak na utakmici.

Nakon što je u utorak projurio preko Camp Noua porazivši Barcelonu sa 4-1, PSG je doživio bolno prizemljenje upisavši prvi domaći poraz od Monaca nakon ožujka 2016. kada je također izgubio sa 0-2.

Golove za osmu pobjedu Monaca u posljednjih devet kola zabili su Sofiane Diop (6) i Guillermo Maripan (51).

Monaco je poveo već u šestoj minuti nakon fantastične akcije. Volland je ubacio na drugu stativu, gdje je Aguilar glavom vratio za Diopa koji je zabio za vodstvo. Za 2-0 zabio je Maripan u 51. minuti nakon što domaći igrači nisu dobro očistili jednu loptu nakon prekida. Ona se odbila do Maripana koji je sjajno pogodio za 2-0.

Bila je to sasvim sigurno najveća Kovačeva pobjeda otkako je preuzeo Monaco.

U ranije odigranom susretu Lille je na gostovanju pobijedio Lorient sa 4-1 vrativši se na vrh Le Championnata, a posljednji pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić.

Bradarić je ušao u igru u 86. minuti, a pet minuta kasnije zabio za konačnih 4-1. Hrvatskom reprezentativcu je za prvi gol u dresu Lille asistirao Yusuf Yazici.

Strijelci za goste bili su i Andrew Gravillon (20-ag), Jose Fonte (38) i Jonathan Ikone (59), dok je za Lorient zabio Jerome Hergault (23).

Nimes je dohvatio važne bodove u borbi za prvoligaškli spas pobijedivši Bordeaux sa 2-0 produbivši tako krizu “Girordinaca”.

Golove za domaćine zabili su Meling (14) i Ripart (71). Za Bordeaux, koji je u zadnjih pet kola osvojio samo jedan bod, Toma Bašić nije igrao zbog ozljede.

Strasbourg i Angers su odigrali bez golova, a Mateo Pavlović nije igrao za goste.

Na ljestvici vodi Lille sa 58 bodova, tri više od Lyona, dok je PSG na trećem mjestu sa 54 boda. Monaco je i dalje četvrti, no sada ima samo dva boda manje od Parižana.