Kontroverzan gol, autogol i dva crvena na Poljudu!

Hrvatska 6. ožu 202119:11 > 19:13
Manuel Geisser/ Action Single Picture

Nogometaši Hajduka u susretu su 24. kola Prve HNL kao domaćini svladali Varaždin s 2:0.

Hajduk je poveo u otvaranju utakmice golom Čoline (8), a na 2:0 nespretnim je autogolom u samoj završnici prvog poluvremena povisio Memija (45+5-ag).

Hajduk je do treće uzastopne prvenstvene pobjede stigao uz veliku dozu sreće kod oba pogotka. Do vodstva je stigao u 8. minuti kada je jedan gostujući igrač u želji da izbije loptu iz svog kaznenog prostora samo namjestio priliku za udarac Čolini sa 18-ak metara. Pokušaj Hajdukova braniča vjerojatno ne bi niti pogodio okvir gola, ali je na putu prema mreži lopta pogodila Ćelića u stopalo te skrenula iza leđa nemoćnog Horkaša. Gol je priznat nakon dugotrajnog pregleda snimke jer je prilikom Čolinina udarca Livaja bio u zaleđu pa je sudac Pajač morao procijeniti je li Hajdukov napadač svojim položajem zaklanjao pogled Horkašu ili ne.

Do povećanja prednosti Hajduk je stigao uz još veću dozu sreće. Jurić je dugom loptom tražio Livaju koji se nalazio u zaleđu, a to je dodavanje presjekao Memija koji je želio vratiti loptu svom vrataru. No, stoper gostiju nije vidio kako je Horkaš istrčao s vrata pa je lopta završila u mreži. Ponovno se gledala snimka kako bi se utvrdilo je li Livaja svojim položajem utjecao na igru i ponovno je procijenjeno kako nije.

U završnici susreta oba sastava su ostala bez jednog igrača. Zbog dva žuta kartona isključeni su Fossati kod Hajduka u 88. minuti te Djou kod Varaždina u prvoj minuti sudačke nadoknade.

S nova tri boda Hajduk je skočio na četvrto mjesto sa 32 boda, koliko ima i peta Rijeka, a oba su sastava odigrala po 22 utakmice, dok je Varaždin ostao osmi sa 22 boda, koliko ima i sedmi Slaven Belupo koji je ranije u subotu odigrao 0:0 s devetom Lokomotivom koja je sada na 20 bodova.

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 51 bodom s tim da zagrebački sastav ima jedan susret manje odigran, dok je treća Gorica sa 46 bodova.