Koeman: ‘Budite realni, ovo nije momčad na razini Barcelone’

Nogomet 23. svi 202112:17 0 komentara
Robert Michael/picture-alliance/dpa/AP Images

Na Camp Nou se dogodila još jedna neuspješna sezona, a kao i uvijek, najveći dio odgovornosti snosi trener.  #SponzorPrenosa #DerbyBananas

Ronald Koeman nije uspio ostvariti ono zbog čega je doveden. Barcelona je ispala u osmini finala Lige prvaka, a od trofeja osvojen je tek Kup kralja, pa mnogi mediji pišu o mogućem otkazu nizozemskom treneru nakon završetka sezone.

Nizozemac je odgovorio na kritike i velika očekivanja koja nije ispunio.

“Kritičari bi trebali biti realniji. Sjetimo se samo u kakvom su stanju bili klub i momčad prošlog ljeta. Da nam je tada netko rekao da ćemo osvojiti kup i biti u konkurenciji za naslov u Primeri sve do dvije utakmice prije kraja, odmah bismo potpisali. Ciljevi i nade su bili postavljeni nerealno visoko. Ovo nije bila loša sezona. Ne možete svake godine očekivati duplu krunu, posebno ne od momčadi koja se tek formira.”

Koeman je tada nastavio još kritičnije: “Kada sam preuzeo momčad, nisam mogao složiti je kako sam htio. Jedino pojačanje koje mi je bilo dopušteno dovesti je Sergino Dest, a i on je došao tek zadnjeg dana prijelaznog roka. Momčad kojom raspolažem u svakom smislu nije na razini Barcelone. To nije nikakva tajna i to misle mnogi u klubu. Imamo puno mladih igrača koji tek sazrijevaju. Ne može se momčad stvoriti za samo jednu sezonu.”

Na pitanje je li mu ovo zadnja utakmica u Barceloni odgovorio je: “Mislim da nije. Imam ugovor. Vi puno pišete i govorite o tome da odlazim, ali ja sam miran. Ako klub želi nešto mijenjati, morat će pričati sa mnom.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!