Kalinić: Nisam državni neprijatelj, neću se prodavati

Hrvatska 8. ožu 202222:08 > 22:10 0 komentara
Robert Matic/Hajduk.hr

Nogometaš Hajduka, Nikola Kalinić, dao je veliki intervju u kojem se dotaknuo i svog povratka u splitski klub.

U intervjuu za Dalmatinski portal rekao je zašto se vratio i kako se osjeća.

“Odlično. Napokon sam došao doma. Želio sam se vratiti, pomoći nešto napraviti, osvojiti trofej. Moja želja je bila ogromna još od kad sam se prošlog ljeta sastao s predsjednikom Lukšom Jakobušićem. Par puta smo se nalazili, on je dolazio i u Veronu. Nisam mogao otići tek tako, bio sam s Veronom vezan ugovorom, ali pomogao je i trener Igor Tudor. Na kraju sam, hvala Bogu, uspio doći. U inozemstvu više nisam imao toliko motiva živjeti i igrati, želio sam biti tu jer mislim da još mogu dosta dati. Iako sam imao i druge ponude, ništa me nije moglo odvući. Htio sam se vratiti na Poljud u pravoj spremi, a ne za par godina kad budem u tko zna kakvom stanju.”

Misli da će Hajduk pobijediti Dinamo u subotu na Poljudu.

“Da, ima puno utakmica, ali moramo ovu dobiti da ostanemo gore u vrhu. Mislim da smo mi bolji od Dinama.”

Nakon poraza od Rijeke nastavljaju dalje.

“Jesmo bolji, ali dogodi se utakmica kad izgubiš. Ekipa uđe u malu krizu, ali nije smak svijeta. Izgubi Real Madrid od Levantea, nitko ti ne garantira da ćeš dobiti svaku utakmicu. Bili su napaljeni i dobri protiv nas. Dobili su, svaka čast, ali idemo dalje.”

Progovorio je i o odnosu s Markom Livajom.

“Po meni je Livaja najbolji igrač HNL-a i zaslužuje mjesto u prvih jedanaest u reprezentaciji. Zabio je 22 gola u prvenstvu, što nije slučajno. Meni neke stvari nisu jasne. Kad Hajduk pobijedi protiv Slaven Belupa, onda je sve dobro – ‘slažu se’. Kad izgubi od Rijeke, tada ne valja – ‘guše se’. Nitko tko razumije nogomet to ne može reći. Mi nismo isti tipovi igrača. On nije klasična ‘devetka’, špic koji stoji. Livaja se kreće lijevo i desno, ulazi na šut. Samo netko tko ne poznaje nogomet može kazati da se mi ne možemo slagati.”

Izjavio je i da se ne vidi više nigdje nego u splitskom klubu. Prokomentirao je i to što je zamijenjen protiv Istre.

“Nisam ja više dijete. Neću se prodavati i ne planiram više nigdje igrati osim u Hajduku. Želim da Hajduk ostvari ono što zaslužuje kao najveći hrvatski klub koji ima najviše navijača, odnosno da se do kraja bori za prvaka i igra finale Kupa. Hoće li osvojiti već ove sezone, to ćemo vidjeti. Svatko voli igrati. Ja sam se dobro osjećao na terenu, stali smo 1:1, bilo je i nervoze, ali više od svega želje da dođemo do drugog gola. Prije svega sam bio nezadovoljan odlukom suca kod poništenog gola…”

Kaže da se ništa ne može usporediti s derbijem HajdukDinamo.

” Sudjelovao sam u mnogo velikih derbija, poput Inter – Milan, Roma – Lazio, Fiorentina – Juventus, Atletico – Real Madrid. I baš ništa se ne može usporediti s utakmicom Hajduk – Dinamo. To je nevjerojatno, takva atmosfera ne postoji. Igrao sam ovdje na Poljudu i za Dnjipro, nakon pet minuta više ništa nisam čuo. U dresu Hajduka u takvim susretima nisam osjećao pritisak. Nama je to podrška, vjetar u leđa, a ne uteg. Publika te gura, nosi. To sam i kao mlad igrač osjećao, ja to gledam kao motiv. Draže mi je kad je Poljud pun jer to su tvoji ljudi koji te nose do pobjede. Većina rodbine i prijatelja je na tribini. Kad igraš Milan – Inter, ideš kasnije kući lagano, ne zove te mater poslije utakmice. Ovdje je teže, veća je odgovornost, ali i više želiš uspjeh.”

“Što se Hajduka tiče, vodio me sportski motiv. Želim nešto napraviti, ostaviti pečat, osvojiti. Hajduk nam je svima dao ime i prezime u nogometu, poslao me u svijet, gdje sam lijepo živio i zaradio. Mogao sam se ne vratiti, otići u Saudijsku Arabiju, ali meni je sad ovdje sve gušt. Vraćaju mi se slike iz doba kad sam bio dijete pa bi u 6 sati ujutro stajao na porti i čekao pokojnog trenera Dragana Sliškovića da krenemo s radom u 7 u dvorani. Uživam sada u svakom treningu i nastupu.”

Za kraj otkrio je gleda li Vatrene.

“Pratim. Drago mi je što igraju dobro. Četiri-pet igrača, Modrić, Perišić, Brozović, Kovačić sve to drže, a vidjet ćemo kako će biti poslije njih, s obzirom da su neki već u godinama. Ne, nisam državni neprijatelj, kao i svi Hrvati gledam, navijam i nadam se da ćemo i na Svjetskom prvenstvu napraviti dobar rezultat.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!