Iako nije ni potvrđen, Xavi već ima dva pojačanja za Barcu

Nogomet 29. lis 202112:29 > 12:30
GuliverImages

Barcelona ove sezone pruža zaista očajne rezultate, a predsjednik kluba Joan Laporta odlučio je da je vrijeme da Koemanu uruči otkaz nakon što je prokockao još jednu šansu.

Katalonci su prvo poraženi u El Clasicu u nedjelju, a nekoliko dana kasnije neočekivano su izgubili u gostima kod Rayo Vallecana.

Samo nekoliko sati nakon utakmice u Madridu potvrđeno je da je Koeman dobio otkaz i da će Barcelona dobiti novog trenera.

Čini se da je već jasno da će novi trener katalonskog kluba biti Xavi Hernandez koji će se nakon šest godina vratiti u klub u kojem se proslavio kao igrač. Xavi je trenutno trener katarskog Al Sadda, ali mu ovaj klub neće praviti probleme jer znaju koliko sanja o tome da trenira Barcelonu.

Očekuje se da će Xavi preko vikenda i službeno raskinuti suradnju s Al Saddom nakon čega će potpisati ugovor s Barcelonom, te bi debi na klupi katalonskog kluba trebao imati već u utorak u duelu protiv kijevskog Dinama u Ligi prvaka.

Španjolski mediji pišu da je Xavi predstavio Laporti svoj plan i program kao trener Barcelone, te je poručio da će klub morati u siječnju dovesti nekoliko pojačanja.

RAC1 objavio je da će Xavijeve glavne mete u siječnju biti Raheem Sterling iz Manchester Cityja, te francuski defanzivac Jules Kounde koji igra u Sevilli. Također, poručio je da želi da klub što prije obnovi ugovor s Ousmaneom Dembeleom.

Poznato je da je Barcelona u velikoj finansijskoj krizi i pitanje je koliko će moći da ispune Xavijeve želje, te im je trenutno najvažnije da on što prije raskine ugovor s Al Saddom i preuzme klupu velikana s Camp Noua.