Fiorentina dobila novo pojačanje iz Lillea

Francuska 23. pro 202112:15 > 12:16
Marcio Machado/ZUMA Press Wire) (Cal Sport Media via AP Images via Guliver Image

Jonathan Ikone (23) stigao je danas u Firencu kako bi dovršio završne pregovore o dolasku iz Lillea.

Ofenzivni veznjak francuskog prvaka koštat će 14 milijuna eura, uz bonus od milijun eura, u slučaju dobrih rezultata. Francuski klub će također dobiti 15 posto od sljedeće prodaje igrača.

Ikone napušta Lille nakon tri i pol sezone provedene u klubu u koji je došao iz PSG-a za pet milijuna eura. Prošle sezone bio je i meta Liverpoola.

Francuski reprezentativac je porijeklom iz Konga, a od 2019. nosi trobojni dres. Odigrao je četiri utakmice i postigao jedan gol.

Ikone će danas obaviti liječničke preglede u Firenci, nakon čega se vraća u Francusku. Prvi trening u novom klubu odradit će se 29. prosinca, nakon božićnih praznika.

U 150 utakmica za Lille postigao je 16 golova i dodao 27 asistencija.