CSKA smijenio trenera, Vlašića će voditi Olić!

Nogomet 22. ožu 202114:39 > 14:39
FrankHoermann/SVEN SIMON/picture-alliance/dpa/AP Images

Nikola Vlašić ostao je bez trenera nakon što je danas Viktar Gončarenko napustio klupu moskovskog CSKA.

Gončarenko je na klupi bio od prosinca 2016. i u 167 utakmica slavio je u 82. Osvojio je ruski Superkup, dvaput je završavao drugi u prvenstvu, a odveo i momčad do četvrtfinala Europske lige 2018..

Ruski mediji uvjereni su da će novi trener CSKA biti Ivica Olić, iako izbornik Zlatko Dalić na današnjoj presici nije to baš predstavio kao gotovu stvar.

“Olić i ja smo po tom pitanju razgovarali još u subotu. Bit će mi žao ako Ivica Olić napusti reprezentaciju i moj stožer, jako puno mi znači i pomaže. Međutim, ako se Ivica odluči na takav korak imat će moju punu podršku i moju pomoć u svakom pogledu. To je za njega veliki izazov, riječ je o velikom klubu, ali velika je to stvar i za hrvatsku reprezentaciju i nogomet općenito. Ako ostane, bit će mi još draže. Ne, nisam razmišljao o tome hoće li ga netko zamijeniti, vidjet ćemo što će biti. Ne razmišljam o novim rješenjima, čekam razvoj situacije pa ću onda odlučiti”, rekao je Dalić.

Ruski portal Metaratings.ru tvrdi da je Olić već danas potpisao ugovor s moskovskim klubom, a da će službeno biti predstavljen u utorak.

CSKA je trenutno peti s 40 bodova, koliko imaju i treći Lokomotiv, te četvrti Soči. Vodeći Zenit je na 48 bodova.