Tuchel: Nevjerojatno da nismo zabili još koji gol

Pool via REUTERS/Lee Smith

Trener Chelsea Thomas Tuchel smatra da je njegova momčad zaslužila pobijediti u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka no da je zbog nedostatka sreće Real Madrid izvukao 1-1, dok je Realov trener Zinedine Zidane poručio da su njegovi igrači "preživjeli" ali da će idući tjedan otputovati na uzvrat po pobjedu.

Chelsea je ostvario dobar rezultat na gostovanju Realu u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka, ali je uz malo više sreće i spretnosti mogao u Madridu izboriti i bolji ishod od remija 1:1.

Imam osjećaj da smo mnogo više zaslužili iz prvog poluvremena. Stvarno je neverojatno da nismo dali još neki gol u prvih 30 minuta. Mogli smo već tada odlučiti utakmicu”, smatra Thomas Tuchel.

Rezultat je dobar, ali svjestan je Nijemac da neće njegovim igračima biti mnogo lakše u uzvratu u Londonu.

Osca xJ. Barroso

Poslije svega, ovo je tek prvo poluvrijeme, čeka nas izuzetno napet uzvrat. Morat ćemo se boriti za svaki centimetar i za svaku prednost koju želimo steći. Nitko nam ništa neće pokloniti, morat ćemo se boriti i to zaslužiti“, rekao je Tuchel.

S druge strane, Zidane je imao nešto drugačije misli nakon utakmice.

Rezultat je fer. Chelsea je počeo jako i brzo. Mi smo se mučili, bilo je teško. Kad smo postigli gol počeli smo kontrolirati utakmicu. U drugom poluvremenu smo bili mnogo bolji i konkretniji. Bitno je da smo živi i da nas očekuje još jedna utakmica. Generalno, zadovoljni smo učinjenim. Znamo da smo dobri na gostovanjima. Znat ćemo kako treba, premda neće biti nimalo lako. Pokazali su da su konkurentni. Uostalom, odigrali su 16 utakmica bez primljenog gola, to je jasno. Nisu bez razloga stigli do polufinala. Pokazali su to i u Madridu“, nahvalio je Zinedine Zidane ekipu Chelseaja.