Sve je izglednije, mijenja se domaćin finala Lige prvaka

GuliverImages

Finale ovosezonske nogometne Lige prvaka između Manchester Cityja i Chelseaja možda se neće odigrati 29. svibnja u Istanbulu, kako je prvotno planirano, nakon što je britanska vlada u petak postavila Tursku na crvenu listu zemalja za putovanja.

To znači da navijači oba kluba ne bi smjeli putovati u Tursku na finale. Engleski nogometni savez (FA) je sada u pregovorima s UEFA-om u vezi moguće promjene mjesta odigravanja utakmice. Mi smo otvoreni za moguće domaćinstvo, ali konačna odluka je na UEFA-i“, izjavio je britanski ministar prometa Grant Shapps.

Iz Europskog nogometnog saveza (UEFA) objavili su kako će pričekati s konačnom odlukom vezanom uz mjesto održavanja finala.

U posljednjih nekoliko tjedana Turska se našla na četvrtom mjestu u svijetu po broju novih slučajeva zaraze koronavirusom zbog čega je čitava zemlja pod strogim mjerama sve do 17. svibnja. Te mjere izgleda daju rezultate jer je dnevni broj slučajeva ovoga tjedna pao na 27,000, dok ih je sredinom travnja bilo 63,000.

Prema medijskim navodima, u Turskom nogometnom savezu su se nadali kako će moći na Ataturk stadion pustiti 25,000 gledatelja, od toga najmanje po 4,000 navijača oba kluba.