Champions League 6. tra 202123:01 > 07. tra 2021 8:38 0 komentara
Real Madrid
Real Madrid

Domaćini su slavili u obje utakmice prvog dana četvrtfinala Lige prvaka

Real Madrid je apsolutno zasluženo pobijedio Liverpool sa 3:1 i na uzvrat u Englesku nosi vrlo lijepu prednost.

Real je daleko bolje ušao u susret i domaćin je posve zasluženo stigao do vodstva u 27. minuti preko Viniciusa Juniora. Toni Kroos je uputio sjajnu dugu loptu do Viniciusa koji je primio prsima, pobjegao Phillipsu i Arnoldu te zabio za vodstvo.

U 36. minuti Real je povećao prednost. Kroos je ponovno poslao dugu loptu prema Viniciusu, no Alexander-Arnold je glavom loše reagirao ‘asistiravši’ Asensiju koji je izašao sam ispred Alissona i pogodio za 2-0.

Liverpool u prvom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac u okvir gola što mu se nije dogodilo u Ligi prvaka od 2014. i susreta također protiv Reala. Dodajmo i kako su “Redsi” prvi put u posljednjih 16 godina u fazi na ispadanje u prvom poluvremenu primili dva gola. Zadnji put im se to dogodilo u finalu 2005. protiv Milana.

Gosti su bolje otvorili nastavak susreta i u 51. minuti “Redsi” su smanjili na 2-1. Wijnaldum je odlično prošao kroz sredinu terena, dodavši do Jote koji je pucao, no njegov je udarac blokiran. Lopta se odbila do Salaha, a egipatski napadač je smanjio prednost domaćina. Činilo se kako je Salah u zaleđu, no nakon pregleda snimke bilo je jasno kako je pogodak ispravan.

Real je u 65. minuti vratio dva gola prednosti, a strijelac je ponovo bio Vinicius i to na asistenciju Luke Modrića. Vazquez je izveo aut dobacivši do Benzeme koji je uposlio Viniciusa, a ovaj iz prve pucao i pogodio.

City je došao do 27. pobjede u zadnjih 28 utakmica, te potvrdio da je klub u najboljoj formi u cijeloj Europi. Ishod je potpuno realan, Englezi su zaslužili pobjedu, a Nijemci pogodak u gostima, ali će odluka ipak pasti 14. travnja u Dortmundu.

Svoju prvu šansu City je pretvorio u gol u 17. minuti preko de Bruynea. Igrač gostiju Can je izgubio loptu na sredini igrališta, a Englezi su u pet dodavanja došli do gol prilike, Mahrez je odigrao povratnu loptu na vrh peterca gdje De Bruyne zakucava za 1-0.

U 29. minuti sudac je dosudio penal za City zbog prekršaja Cana, ali je VAR provjerom povukao odluku, a u 38. minuti izgleda da je poništio čisti gol Borussiji.

Na početku drugog dijela Haaland je išao sam prema vratima, ali je pucao ravno u vratara Edersona, a Švicarac Hitz na vratima Borussije u 65. minuti ukrotio je opasan udarac Fodena, koji u 80. minuti u još jednoj izglednoj prilici promašuje vrata.

Hrabra igra kluba iz Dortmunda konačno se isplatila šest minuta prije kraja. Akciju je započeo Bellingham i proslijedio do Haalanda, a Norvežanin idealno proigrao Reusa, koji nepogrešivo pogađa suprotni kut za 1-1. Reusu je to bio 18. gol u Europi, čime je postao najbolji strijelac Borussije u Ligi prvaka.

No, City je ipak došao do pobjede u 90. minuti. Ubačaj De Bruynea Gundogan spušta Fodenu, koji je iz blizine zabija za konačnih 2-1. (h)