Mađari korak bliže dolasku na Maksimir

Shaun Botterill/Getty Images

Ferencvaros je napravio veliki korak prema trećem pretkolu Lige prvaka i mogućem dvoboju s Dinamom.

Mađari su na Groupama Areni s 3:1 pobijedili Vallettu. Dvali je u 19. zabio nakon kornera, da bi u 36. Lanzafame iz penala udvostručio vodstvo domaćina.

Lanzafame se u strijelce upisao i u 59. minuti, a malu nadu Maltežanima uoči uzvrata dao je Yuri u 85. minuti.

Crvena Zvezda je s 2:0 pobijedila HJK golovima Boakyea i Pavkova, dok je Maribor slavio protiv AIK-a 2:1. Strijelci su bili Kraneveter i Ivković za domaćine te Goitom za goste.

Rezultati prvih utakmica 2. pretkola Lige prvaka:

BATE Borisov/BLR – Rosenborg 2:1 (Stasevič 5pen, Skaviš 51//Konradsen 25)
Ferencvaros Budimpešta – La Valetta 3:1 (Bonelo 19ag, Lazafame 36pen, 59//Messsias 85)
CFR Cluj – Maccabi Tel Aviv 1:0 (Omrani 22)
Maribor – AIK Stockholm 2:1 (Kraneveter 6, Ivković 38//Goitom 28)
Celtic – Nõmme Kalju 5:0 (Ajer 37, Christie 44pen, 64, Griffiths 45+3, McGregor 77)
Dundalk – Qarabağ 1:1 (Hoban 78//Emreli 4)
Crvena Zvezda Beograd – HJK Helsinki 2:0 (Boakye 27, Pavkov 90)

Odigrana je i jedna utakmica drugog pretkola Europske lige u kojoj je Slovan Bratislava s 2:1 pobijedio KF Feronikeli.