Predsjednik Uefe o Superligi: To je samo san

Champions League 20. stu 201811:57 > 11:58
Alexander Hassenstein/Getty Images

Aleksander Čeferin oglasio se po pitanju recentnih informacija u vezi demonskih planova bogatih klubova...

Ovdje pročitajte nedavni osvrt našeg blogera na planove o stvaranju Superlige.

Njemački Der Spiegel ranije ovog mjeseca na temelju Football Leaks zviždača izvijestio je kako 16 vrhunskih europskih klubova namjerava pokrenuti novo natjecanje, neovisno o Uefi.

“Superliga se neće dogoditi. To je samo san… Imamo neke ideje, a sve što mogu reći jest da nije riječ o Superligi. Svi će imati priliku za nadmetanje u eliti”, rekao je Čeferin za BBC pa prisnažio:

“Događa se da bogati postaju sve bogatiji, a mi se želimo pozabaviti tim problemom. Želimo usporiti povećavanje razlika između klubova, jer će biti jako teško taj proces u potpunosti zaustaviti”.

Prvi čovjek europskog nogometa istaknuo je i kako je neophodno zadržati stečevinu kojom se samo putem sportskih rezultata osigurava nastup u najjačim natjecanjima.