Sedloski: 'Dobro smo otvorili, pa počeli izmišljati'

Champions League 18. kol 202021:37 > 21:39
Getty Images

Čestitam Benfici na pobjedi i prolazu u polufinale, ali čestitam i mojim igračima na svemu što su dosad postigli u Europi, kazao je trener mlade momčadi Dinama Goce Sedloski nakon 1-3 poraza od portugalskog sastava u četvrtfinalu juniorske Lige prvaka.

Dinamo je poveo sa 1-0, međutim portugalski velikan je u nastavku susreta okrenuo rezultat.

Pogodak za Dinamo zabio je Bernard Karrica u 16. minuti, dok su strijelci za Benficu bili Henrique Araujo (36) i Goncalo Ramos (53, 59). Dinamo je utakmicu završio s dva igrača manje. U 90. minuti je isključen vratar Renato Josipović, a u trećoj minuti nadoknade i Niko Janković.

“Odlično smo ušli u prvih 20, 25 minuta, zabili smo i gol. No, tada smo na terenu počeli malo “izmišljati” neke stvari, a momčadi kao Benfica to znaju kazniti i ne opraštaju. Radili smo greške, prvi gol primili smo nakon auta. U drugom poluvremenu oni su kontrolirali pas igru, čekali svoju priliku i na kraju su je i iskoristili,” kazao je Sedloski.

Utakmica se trebala igrati u ožujku u Maksimiru, međutim epidemija koronavirusa je prekinula natjecanje. UEFA je potom donijela odluku da se juniorska LP nastavi u Nyonu završnim turnirom “Final Eight”.

No, otada se puno toga promijenilo. Otišao je trener Igor Jovićević, došao Goce Sedloski, dok je momčad pretrpjela velike promjene u odnosu na onu koja je izborila četvrtfinale.

“Ništa, život ide dalje, nastavit ćemo trenirati i spremati se za nove izazove,” naglasio je makedonski stručnjak.

“Modrima” je ovo bio drugi uzastopni nastup u četvrtfinalu juniorske Lige prvaka i drugi poraz. Lani su izgubili od Chelsea nakon izvođenja jedanaesteraca. Zagrepčani su u Londonu vodili sa 2-0, ali Chelsea je u zadnjih 14 minuta izjednačio i potom slavio boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Benfica će u polufinalu igrati protiv Ajaxa koji je u ranije odigranom susretu, također sa 3-1 porazio danski Midtjylland.

Strijelci za momčad iz Amsterdama bili su Rasmussen (38), Hansen (52) i Ideho (77), a jedini pogodak danskog sastava bio je zapravo autogol Ajaxova vratara Reizigera (74), koji je loše zahvatio loptu prilikom pokušaja ispucavanja i poslao ju u svoju mrežu.

U preostalim četvrtfinalnim dvobojima koji su na rasporedu u srijedu sastaju se Salzburg – Lyon, te Inter – Real Madrid.