Od šestorice Hrvata jedan je posebno razočarao

Blog 20. pro 202117:39 > 17:40 0 komentara
Foto: JESPER ZERMAN

Na kanalima Sport Kluba od ove sezone možete pratiti Bundesligu u kojoj su trag ostavili i hrvatski nogometaši.

Kolega Ivan Ivković i ja smo u Gegenpressingu jednoglasno složili da je prvo hrvatsko ime u Bundesligi Joško Gvardiol. Mladi stoper se fantastično snašao u obrani Leipziga te je bez obzira na nešto lošiju polusezonu svog kluba on blistava zvijezda hrvatskog nogometa u Bundesligi.

Iza njega našao se Borna Sosa koji se nametnuo kao jedan od najboljih bočnih igrača Bundeslige. Borna je propustio posljednje tri utakmice zbog ozljede leđa, ali prije toga je bio standardan i praktički glavni igrač u Stuttgartu. Postigao je i prvijenac u pobjedi nad Mainzom, te su sve glasnije priče da će za veliku svotu novaca otići u Aston Villu koju vodi Steven Gerrard.

Andrej Kramarić je sa svoja dva pogotka malo razočarao u tom segmentu s obzirom da je prošle sezone postigao čak 20. Međutim, njegovih sedam asistencija govore da je Andrej postao playmaker u Hoffenheimu koji je jedno od ugodnijih iznenađenja lige.

Jvºrgen Fromme/picture-alliance/dpa/AP Images

Apsolutno moramo pohvaliti i Kristijana Jakića koji se u Eintrachtu snalazi kao riba u vodi. Pun pogodak Eintrachta je dovođenje Jakića koji je ‘turbo’ vezni igrač u ekipu koja igra ‘turbo’ nogomet. Kristijan je odmah postao standardan i praktički Oliver Glasner ne može zamisliti prvih 11 bez njega. Treba reći da je otprilike u slično vrijeme kao i Sosa zadobio ozljedu bedra, ali trebao bi biti spreman za nastavak sezone.

Josip Stanišić je na početku sezone bio glavna priča u hrvatskim medijima. Nepoznati branič je dobivao mnogo prilika u velikom Bayernu, te je shodno tome debitirao i u reprezentaciji. Stanišić je pokazao da je vrlo inteligentan igrač koji može pokriti više pozicija, ali i on se nažalost ozlijedio pred kraj polusezone te je nekako ispao s radara.

Jedino pravo razočaranje je Marin Pongračić koji se nije snašao na posudbi u velikoj Borussiji Dortmund. Odigrao je polovicu utakmica, ali u većini je bio jedan od slabije ocijenjenih igrača te treba vidjeti što će biti s njim.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!