Borussia pregazila Freiburg – Bayern na bod prednosti

Bundesliga 21. tra 201919:51 > 19:54
Getty Images/Maja Hitij

Nogometaši Borussije Dortmund zadržali su priključak s vodećim Bayernom pobijedivši u nedjeljnom dvoboju 30. kola njemačkog prvenstva domaći Freiburg sa 4-0 (1-0).

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Najveće zasluge za 21. prvenstveni trijumf “crno-žutih” u ovoj sezoni pripadaju Marcu Reusu, strijelcu drugog te asistentu kod prvog i trećeg pogotka.

Kapetan Borussije u 12. minuti je nakon nekoliko brzih dodavanja izbio sam na lijevom krilu i poslao loptu usamljenom Jadonu Sanchu koji ju je samo gurnuo u mrežu. U 54. minuti Reus je odlično utrčao u prazan prostor, dobio pravovremeno loptu od Guerreira te ju poslao pokraj istrčalog vratara Schowolowa. U 79. minuti Rues je optrčao cijelu obranu Freiburga kako bi u kontranapadu utrčao s lijeve strane u kazneni prostor, dobio loptu i proslijedio je do usamljenog Marija Goetzea koji je zabio za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Paco Alcacer iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Stenzela.

Četiri kola prije kraja prvenstva Bayern je na vrhu sa 70 bodova, jednim više od Borussije Dortmund, dok trećeplasirani RB Leipzig ima 61 bod. U neizvjesnoj borbi za Ligu prvaka četvrti je Eintracht s 52 boda iz 29 utakmica. Petoplasirana Borussia Moenchengladbach s 51 bodom i Hoffenheim s 50 odigrali su trideset utakmica. Freiburg je s 32 boda na 13. mjestu i s osiguranim mjestom u Bundesligi i sljedeće sezone. (HINA)