Podatak za vas koji tvrdite da je Leipzig umjetni klub!

Bundesliga 13. kol 202020:00 > 20:01
ESPN

RB Leipzig - Atletico Madrid, drugi je par četvrtfinala Lige prvaka. Dva suprotna stila i razmišljanja o nogometu, a razlike između klubova ne zaustavljaju se na toj ravnini...

Boris Streubel / Stringer

Naime, ESPN je iskopao podatak koji će kao as na desetku sjesti onima koji Leipzig smatraju “umjetnim klubom”, “klubom bez tradicije” i koji mu daje ostale degradirajuće epitete zbog njegove kratke povijesti.

Naime, prema tom podatku, Diego Simeone odradio je 21% više utakmica kao trener Atletica nego ih je u cijeloj povijesti odigrao RassenBallsport Leipzig!?

Simeone je na klupi Madriđana proveo 478 utakmica, Leipzig je službeno zabilježio 394 susreta otkako je osnovan prije 11 godina.

Umjesto da se svi kolektivno nakloni fantastičnom uspjehu projekta Dietera Mateschiza, vlasnika megakorporacije Red Bull, koji je u tom kratkom vremenu novi klub podigao s najnižih razina njemačkog nogometa do četvrtfinala Lige prvaka, uvjereni samo da će večeras prevladavati gorenavedene opservacije.

Klubu svakako neće biti lako promijeniti stavove njegovih najtvrdokornijih protivnika, kojih je najveći broj kod pristalica Bundeslige. Upravo se Leipzig godinama smatra najvećim rušiteljem svetog pravila njemačkog nogometa “Regel 50+1” po kojemu su većina glasačkih prava pripada članovima klubova.

Korporativni Leipzig navodno ta pravila suptilno zaobilazi zajedno s Bayernom i time ruši temelje zbog kojih su stadioni Bundeslige najposjećeniji na svijetu.

Možda netko od njih omekša pod utjecajem atraktivnog nogometa kojeg prezentira jedan od tzv. “laptop trenera” nove generacije, nadareni i avangardni Julian Nagelsman.