BUNDESLIGA: Hoffenheim napokon pobijedio, Jedvaju bod

Bundesliga 27. svi 202022:13 > 22:26
(Photo by Ronald Wittek/Pool via Getty Images)

S pet današnjih utakmica zaključeno je 28. kolo njemačke Bundeslige

Nakon prošlotjednog slavlja u Gelsenkirchenu, nogometaši Augsburga remizirali su s Paderbornom. Obje momčadi imali su bezbroj prilika za pogodak, ali lopta nije htjela ući u mrežu. Zanimljivo je da je Paderborn u tri kola otkad je nastavljeno prvenstvo svaki put odigrao neriješeno. Hrvatski nogometaš Tin Jedvaj igrao je do 75. minute.

Schalke se i dalje ne može sastaviti, upisali su i treći poraz u tri utakmice, ovaj put kobna je bila Fortuna Dusseldorf. Momčad iz Gelsenkirchena u vodstvo je doveo McKennie u 53. minuti, a onda je Fortuna napravila preokret golovima Henningsa i Karamana.

Hoffenheim je napokon slavio protiv nekoga, i to nakon što, pazite ovo, nisu upisali pobjedu još od 1. veljače. Žrtva je bio Koeln. Mrežu gostujuće momčadi nakon 11 minuta igre načeo je Baumgartner, a domaćinima je posao uvelike olakšao gostujući igrač Bornauw koji je dobio crveni karton. Početkom drugog poluvremena novi pogodak za Baumgartnera, a posao je dovršio Zuber u 48. minuti. Počasni pogodak za goste postigao je Kainz. Kod Hoffenheima nije igrao hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji je i dalje izvan stroja zbog ozljede.

U njemačkoj prijestolnici Union je ugostio Mainz. Goste je u vodstvo doveo Baku u 13. minuti, a 20 minuta kasnije izjednačio je Ingvartsen. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, iako je momčad iz Berlina igrala bez isključenog Andricha u 42. minuti.

U ranijem terminu, Hertha je izvukla veliki bod na Red Bull Areni odigravši 2:2 s Leipzigom.