Fritz Keller, predsednik Njemačkog nogometnog saveza, kaže da se postojeća kriza mora iskoristiti kako bi se nogomet restruktuirao, prije svega, na financijskom polju.
Pandemija koronavirusa stopirala je natjecanja na više od dva mjeseca, a Bundesliga je prvo značajnije prvenstvo koje se nastavilo.
Pretrpljeni su, ipak, veliki financijski gubici i egzistencija velikog broja klubova dovedena je u pitanje.
“Moramo učiti iz grešaka, ova kriza je šansa za restrukturiranje nogometa. Nama nisu potrebna samo nova pravila, već novo ponašanje. Ne smijemo više misliti od sezone do sezone, to smo osjetili na bolan način. Nogomet mora imati dugoročnu perspektivu. Moramo igru približiti ljudima, da ona postane njihova svakodnevica. Zato je neophodna financijska kontrola sistema i uvođenje salary capa“, jasan je Keller.
Salary cap zastupljen je u profesionalnom sportu u Sjedinjenim Američkim Državama i odnosi se na ograničenje novčanih sredstava koja se izdvajaju za plaće igrača i trenera i njihove transfere.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC