Kovač uskače umjesto upravo otpuštenog HR trenera?

Bundesliga 27. stu 201910:59 > 11:03
Foto: Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Nakon niza loših rezultata, nogometni klub Hertha iz Berlinga smijenio je Antu Čovića, piše Kicker.

Sebastian Widmann/Getty Images

Ekspriment s hrvatskim stručnjakom nije uspio, klub iz glavnog grada Njemačke je prikupio tek 11 bodova iz 12 utakmica tako da je razlaz bio logična posljedica.

Hertha je povezala četiri poraza, a posljednji protiv Augsuburga (0:4) bio je kap koja je prelila čašu. Nadzorni odbor odlučio je da Čoviću nakon pet mjeseci rada uručiti otkaz.

Umjesto njega kao privremeno rješenje bit će postavljen Jürgen Klinsmann. Nekadašnji izbornik Njemačke već je dulje vrijeme u Nadzornom odboru Herthe tako da je odlično upoznat sa situacijom.

Osim toga, za Herthu nastupa i Klinsmannov sin, vratar Jonathan.

Nakon što je dobio otkaz u Bayernu, po pisanjima njemačkih medija Niko Kovač je bio glavni kandidat da preuzme klupu Herthe, za koju se još tada smatralo da će uskoro postati upražnjena. Ipak, prema informacijama Sport Bilda, bivši hrvatski izbornik neće preuzeti tu funkciju prema vlastitom izboru, jer se do sljedećeg ljeta navodno želi odmoriti od stresa koji mu se nagomilao za rada u Bayernu.

Vidjet ćemo hoće li se Kovač ovih dana predomisliti.

Ante Čović je klub preuzeo ljetos, a prije toga šest godina vodio je drugu momčad kluba u nižim rangovima natjecanja. Rođen je, kao i Niko, u Berlinu, ali igrački je stasao u mladoj momčadi Hajduka. Prvi profesionalni klub bio je Stuttgart.