Borussia bez trojice u ključnoj utakmici LP?!

Champions League 23. stu 202110:45 > 10:49 0 komentara
PRESSINPHOTO

Njemački nogometni bundesligaš Borussia Dortmund će možda i ključnu utakmicu u borbi za osminu finala Lige prvaka protiv Sportinga u Lisabonu igrati bez Erlinga Haalanda, Matsa Hummelsa i Thorgana Hazarda.

Hazard je otpao nakon što je u ponedjeljak bio pozitivan na COVID-19, Haaland ima problema s ozljedom, dok je Hummels suspendiran zbog crvenog kartona zarađenog u zadnjem kolu protiv Ajaxa.

“Ofenzivni veznjak Thorgan Hazard bio je pozitivan na koronavirus. Igrač nije imao nikakav kontakt s momčadi i odmah je otišao u izolaciju. Svi članovi prve momčadi i U23 momčadi, kao i njihovo pomoćno osoblje, 100 posto su cijepljeni ili oporavljeni. S obzirom na to, trenutno nisu potrebne daljnje mjere karantene,” poručili su iz kluba.

U Lisabon neće putovati niti napadač Erling Haaland, te branič Mats Hummels.

Haalanda nema već četiri tjedna zbog ozljede. Norveški napadač, koji je ove sezone postigao devet golova u samo šest prvenstvenih utakmica, trebao bi se vratiti na travnjak 4. prosinca za bundesligaški okršaj s Bayernom.

Hummels je otpao zbog crvenog kartona zarađenog u susretu protiv Ajaxa. Klub se žalio, ali je trener Marco Rose priznao kako ne vjeruje u pozitivan ishod žalbe.

Dva kola prije kraja natjecanja po skupinama Lige prvaka, Ajax je u skupini C osigurao prolaz, dok se za drugo mjesto bore Borussija i Sporting. Trenutačno su poravnati sa po šest bodova. Njihov međusobni susret je u srijedu u Lisabonu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!