Bologna do prve pobjede u sezoni, Moro ostao na klupi

Nogomet 11. ruj 202218:08 > 18:09 0 komentara
Noxthirdxpartyxsales (197553106) via Guliver

U susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Bologna je pobijedila Fiorentinu sa 2:1 ostvarivši prvu pobjedu u sezoni.

Nakon što u prvih pet kola nisu ostvarili niti jednu pobjedu, čelnici Bologne prošlog su tjedna uručili otkaz treneru Siniši Mihajloviću. Od ponedjeljka će momčad voditi Thiago Motta, a protiv “Viola” na klupi je sjedio trener mlade momčadi Luca Vigiani. I posao je odradio sjajno. Bologna je slavila sa 2:1 ostvarivši prvu pobjedu.

Gosti su poveli u 54. minuti golom Lucasa Martineza, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat, a strijelci su bili Musa Barrow (59) i Marko Arnautović (62). Nikola Moro nije igrao za domaći sastav.

Tri boda je dohvatio Udinese porazivši na gostovanju Sassuolo sa 3:1.

Davide Frattesi je u 33. minuti doveo domaćine u prednost, no Udinese je u zadnjih 15 minuta okrenuo rezultat s tri gola, pri čemu dva u sudačkoj nadoknadi. Dvostruki strijelac je bio Beto (75, 90+3), a pogodak je postigao i Lazar Samardžić  (90+1).

Sudar bivših drugoligaša Leccea i Monze je završio 1:1. Lecce je još uvijek bez pobjede, dok su gosti stigli do prvog boda sezone.

Stefano Sensi je u 35. zabio za goste, a izjednačio je Jona Gonzalez u 48. minuti. Marin Pongračić je igrao cijeli susret za Lecce.