Aktualni prvaci startali pobjedom nad domaćinom

Nogomet 24. ožu 202122:56 > 23:38
REUTERS/Antonio Bronic

Na otvaranju europskog U-21 prvenstva aktualni prvaci Španjolci su u susretu B skupine u Mariboru pobijedili Sloveniju s 3:0.

Golove za Furiju zabili su Javier Puado (53), Gonzalo Villar (54) i Juan Miranda (89).

U drugom susretu iz ove skupine Češka i Italija su odigrali 1:1.

Italija je povela u 31. minuti golom Scamacca, a izjednačio je Maggiore u 75. minuti pogodivši vlastitu mrežu.

Italija je utakmicu završila s dva igrača manje. U 84. je pocrvenio Tonali, a u 4. minuti nadoknade i Marchizza.

U skupini A Njemačka je u Szekesfehervaru porazila Mađarsku s 3:0, a golove su zabili Nmecha (61) i Baku (66, 73).

U drugom susretu Rumunjska i Nizozemska su odigrali 1:1. Nizozemska je povela u 16. minuti preko Schuursa, a četiri minute kasnije izjednačio je Ciobanu.

Hrvatska otvara EP u četvrtak utakmicom protiv Portugala u 21.00 sati u Koperu. U drugom susretu skupine D u 15.00 sastaju se Engleska i Švicarska.