Cibona iznenadila Cedevitu i izjednačila seriju

Hrvatska 20. svi 201721:51 > 21:51
Karpoš Sokoli/Igor Panevski

Košarkaši Cibone savladali su Cedevitu u gostima sa 85:91 (25:25, 17:17, 23:26, 20:23), izjednačivši u finalnoj seriji na 1:1.

U vrlo izjednačenoj utakmici, Cibona je uspjela prelomiti tek u završnicama dvije posljednje četvrtine, kako bi produžila borbu za trofej.

Gosti su nešto bolje počeli, s namjerom što prije vratiti break, koji su pretrpjeli u prvom susretu. Imali su u prvih deset minuta i prednost od 20:15, ali se vraćala Cedevita. Konstantno su se sustizale ekipe tijekom prvog poluvremena.

Nije nedostajalo uzbuđenja ni u nastavku. Dvije minute do kraja utakmice bilo je 85:85. Čvrsto su igrali u obrani i jedni i drugi, ali Cedevita nije imala rješenja za Reynoldsa, koji je sa dvije vezane trice postavio konačni rezultat.

Odličnu utakmicu u dresu Cibone pružio je Scott Reynolds sa 17 poena, 6 skokova i 11 asistencija. Odlično su ga pratili Rozić sa 19 i Žorić sa 14 poena.

U Cedeviti je najraspoloženiji bio Boatright koji je zabilježio 17 poena, 4 skoka i isto toliko asistencija.