Zubac loš u novom porazu Clippsa, Jokić bolji od Dončića

Košarka 30. lis 20219:20 > 9:20 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu

Los Angeles Clippersi vrlo su loše otvorili novu NBA sezonu, upisali su već četvrti poraz u pet utakmica.

Stvari ne idu u dobrom smjeru bez Kawhija Leonarda za Los Angeles Clipperse koji su ponovno ostali bez ‘bodova’ u okršaju protiv Portlanda.

Blazersi su slavili u sve četiri četvrtine, a već u trećoj imali su i dvadeset poena viška. Damian Lillard polako se vraća u formu, ubacio je 25 poena, a odličan je bio i Jusuf Nurkić s 14 uz 17 skokova. Paul George je bio jedini vrijedan spomena kod Clippersa s 42 poena, a Ivica Zubac upisao je tek tri (1-5) uz pet skokova u 22 minute provedene na parketu. Clippersi su na omjeru 1-4.

Utakmica koja je trebala ponuditi okršaj Nikole Jokića i Luke Dončića pretvorila se u šetnju Denver Nuggetsa koji su Mavse zamrznuli na -31. Utakmica je riješena u trećoj četvrtini koju su domaći dobili s čak 33:12. Will Barton je sa 17 koševa predvodio pobjedničku ekipu, Jokić je pridodao 11 uz 16 skokova i osam dodavanja. Na drugoj strani, Dončić je imao problema na šutu (5-18), na kraju je završio sa skromnih 16 poena.

Brooklyn je slavio protiv Indiane uz, napokon, dobru izvedbu Jamesa Hardena. Doduše, Harden (8sk, 8as) je 16 od svojih 29 poena ubacio s linije slobodnih bacanja, no u Netsima se neće žaliti. Kevin Durant je pridodao 22 poena, 11 skokova i sedam dodavanja. Pacersi s novim trenerom Rickom Carlisleom imaju omjer 1-5, međutim četiri poraza zabilježena su u gostima.

Od ostalih utakmica, LeBron James je sredio ‘svoje’ Cavalierse uz 26 poena i osam asistencija, doduše tricu je šutirao očajnih 1-10. Sacramento je nanio nove probleme New Orleansu, a Miami je uz 32 poena Jimmyja Butlera ostvario četvrtu pobjedu u petoj utakmici sezone.