Zubac dobar u pobjedi Clippersa, Tatum briljirao za Celticse

Košarka 26. lis 20218:40 > 8:41
Guliver Image

U NBA ligi sinoć je odigrano devet utakmica

Los Angeles Clippersi našeg Ivice Zupca upisali su uvjerljivu pobjedu nad Portland Trail Blazersima 116:86.

Domaći su odlično otvorili utakmicu i već nakon prve dionice vodili su sa 31:17. Portland je nešto bolje igrao u drugoj četvrtini, ali nisu uspjeli da smanje zaostatak za Clippersima, te se na pauzu otišlo kod rezultata 56:42 za domaće.

Meč je bio riješen u trećoj četvrtini u kojoj su Clippersi napravili razliku koju gosti iz Portlanda do kraja nisu mogli stići. Domaći su treću dionicu dobili sa 35:19 i imali su prednost 91:61.

Najbolji pojedinac susreta bio je domaći igrač Luke Kennard s 23 poena, dok je naš centar postigao 10 poena, prikupio osam skokova i četiri asistencije.

Kod Blazersa je najbolji bio McCollum sa 20 poena.

Najzanimljiviji susret vidjeli smo u Sjevernoj Carolini gdje su Boston Celticsi upisali vrijednu pobjedu nakon produžetaka protiv Charlotte Hornetsa 140:129. U ovoj vrlo efikasnoj, ali i neizvjesnoj utakmici najbolji pojedinac bio je fantastični Jayson Tatum koji je postigao 41 koš te uz to imao sedam skokova i osam asistencija. Od velike pomoći bili su mu Brown koji je postigao 30 koš te Schroeder sa 23.

Kod poraženih ponovno je kao i u pobjedi nad Netsima prošlu većer bio Miles Bridges sa 25 poena i 10 skokova, isto toliko koševa je imao i LaMello Ball.