Fantastičan preokret GSW-a u NBA ligi

NBA 9. sij 202111:42 > 12:14
Ezra Shaw/Getty Images

Golden State Warriorsi su u 33. minuti dvoboja protiv Los Angeles Clippersa gubili 63-85, a onda su u preostalih 15 minuta ubacili 52 koša, primili samo 20 i na kraju slavili sa 115-105.

Ovakav kolaps Clippersa nije novost. Momčad se na sličan način raspala i u prošlogodišnjem doigravanju, kad je protiv Denvera ispustila vodstvo 3-1 u seriji, također propuštajući velike prednosti. Warriorsi su u zadnjih 3:15 minuta treće četvrtine napravili 18-2 i u zadnju četvrtinu ušli sa samo šest koševa zaostatka.

Clippersi su bili u igri za pobjedu sve do posljednje tri pol minute u koje su ušli s dva poena zaostatka (103-105), ali je domaća momčad u tri minute nanizala deset poena i zacementirala pobjedu.

Clipperse je ‘pokopao’ Stephen Curry sa 38 koševa i 11 asistencija, a kapetan Warriorsa je pogodio devet od 14 pokušaja za tricu. Andrew Wiggins je postigao 16, a Eric Paschall 12 poena za pobjednike.

Kod gostiju su najbolji bili Paul George sa 25 i Kawhi Leonard sa 24 koša. Ivica Zubac je za 17 minuta postigao samo dva koša uz četiri skoka, jednu blokadu i tri izgubljene lopte.

Aktualni prvaci iz Los Angelesa su teže od očekivanog došli do domaće pobjede (117-115) protiv Chicago Bullsa koji su 4.7 sekundi prije kraja imali mogući šut za pobjedu, ali je Zach LaVine promašio dalekometnu ‘dvicu’ i ostao na 38 koševa i šest asistencija.

Lakerse je predvodio LeBron James sa 28 poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Getty images/Mike Ehrmann

U izostanku Anthonyja Davisa iskazao se Montrezl Harrell sa 17 koševa i 14 skokova. Dennis Schroder je također ubacio 17 poena.

Lakersi su s učinkom 7-3 i zahvaljujući porazima Clippersa i Phoenixa ostali sami na vrhu Zapadne konferencije.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarili su Rocketsi koji su u Houstonu sa 132-90 nadigrali Orlando.

Boston je u svom TD Gardenu svladao Washington sa 116-107, a pobjedu su Celticsi osigurali već u prvom poluvremenu (66-47). Domaće je do pobjede predvodio Jayson Tatum sa 32 koša, a Jaylen Brown je spojio 27 poena i 13 skokova. Bradley Beal je sa 41 košem bio najbolji strijelac Washingtona u sedmom ovosezonskom porazu Wizardsa.

Niz od tri uzastopna poraza, a čak pet na domaćem parketu, prekinuo je Memphis pobjedom 115-110 protiv gostjućeg Brooklyna koji je oslabljen neigranjem Kevina Duranta i Kyrieja Irvinga.

Kyrie Irving i Kevin Durant

Drugu uzastopnu pobjedu ostvarili su Charlotte Hornetsi koji su sa 118-110 slavili u New Orleansu.

Gostujuće pobjede su ostvarili i košarkaši Oklahoma Cityja u New Yorku (101-89) te Raptorsi u Sacramentu (144-123).

Raptorsi su niz od tri poraza prekinuli ubacivši čak 144 koša u Sacramentu. Fred VanVleet je postigao 34 poena, Chris Boucher je završio dvoboj sa 23 koša i 10 skokova, a Norman Powell je ubacio 22 poena. De’Aaron Fox je za Kingse postigao 23, a Harrison Barnes 21 koš. (h)