Curry preskočio Millera, ali nije mogao Bojana!

NBA 24. sij 20219:11 > 9:13 0 komentara

Utah Jazz nastavlja sa fantastičnim predstavama u novoj NBA sezoni, ostvarena je osma uzastopna pobjeda.

Steph Curry postigao je pet trica (iz deset pokušaja) u porazu Golden State Warriorsa u Salt Lake Cityju, time je najbolji šuter NBA lige na vječnoj listi tricaša preskočio Reggieja Millera. Curry je sada na brojci od 2562 trica dok prvo mjesto još uvijek drži Ray Allen s 2973 ubačaja iz daljine.

No, Steph nije mogao proslaviti prelazak još jedne stepenice na popisu najboljih šutera u povijesti lige, Warriorsi su poraženi od fantastičnih Utah Jazza koji su upisali osmu uzastopnu pobjede zbog čega se nalaze na drugoj poziciji u čitavoj ligi s omjerom 12-4. Bojan Bogdanović nije bio šuterski raspoložen (3-13) za ukupno 14 poena, međutim najbolji hrvatski košarkaš ostvario je rekord karijere s osam asistencija dok je upisao i sedam skokova. Donovan Mitchell je predvodio Jazz s 23 poena, jedan više na drugoj strani postigao je Curry.

SUNSI ‘PREKRATKI’ BEZ BOOKERA I ŠARIĆA

Sjajnu utakmicu odigrali su Denver i Phoenix, Nuggetsi su slavili nakon dva produžetka, a Sunsi su zaigrali bez Devina Bookera i ponovno Darija Šarića koji se nalazi u ‘Covid-19’ protokolu minimalno do 27. dana tekućeg mjeseca. Utakmicu je u prvi produžetak uveo Jamal Murray košem samo dvije desetinke prije isteka vremena, u drugi produžetak momčadi su krenule nakon trice Crowdera 1,3 sekundi prije kraja, a u trećoj dionici Sunsi nisu imali dovoljno raspoloženih igrača za ostvarenje pobjede.

Nikola Jokić je bio najbolji čovjek na terenu s 29 poena, 22 skoka i šest asistencija, Murray je pridodao 26, Chris Paul je predvodio Sunse s 21 poenom, 13 dodavanja i devet skokova.

Dallas je doživio brodolom na svom parketu od strane Houston Rocketsa. Nakon što je veći dio aktualne sezone odigrao kao netko tko više ne pripada u NBA ligu, DeMarcus Cousins podsjetio je sve ligaške fanove koliko može biti kvalitetan igrač. U daleko najboljoj utakmici koju je odigrao u dresu Rocketsa, Cousins je upisao 28 koševa uz 17 skokova. John Wall vratio se nakon propuštenih pet uzastopnih utakmica upisavši sedam poena uz osam dodavanja. Luka Dončić kroz tri je četvrtine upisao 26 koševa, u posljednjoj nije igrao obzirom da su Rocketsi vodili 21 razlike.

VELIKI TROJAC NETSA NAPOKON SLAVIO

Nakon dva iznenađujuća poraza u Clevelandu, Brooklyn Netsi pobijedili su prvi put kada su na terenu zajedno Kevin Durant, Kyrie Irving i James Harden. Netsi su imali 18 razlike, no Miami se vratio u posljednjoj četvrtini da bi Irving spasio stvar za domaću momčad s 12 poena u posljednjih šest minuta utakmice, završio je na kraju s 28. Tri poena više pridodao je Durant dok je Harden bio skroman s 12 koševa, 11 dodavanja i sedam skokova. Pohvale zaslužuje Joe Harris s 23 poena uz sedam trica. Bam Adebayo predvodio je Heat s učinkom karijere od 41 poena te devet asistencija. Miami je ponovno igrao bez Jimmyja Butlera i Tylera Herroa.

Od preostalih utakmica, aktualni prvaci Lakersi i dalje drže vodeće mjesto u ligi (13-4) nakon pobjede u Chicagu, Anthony Davis je ubacio 37 poena.