Clippersi ‘isparili’, senzacija na vrhu lige

NBA 28. pro 20207:58 > 8:10 0 komentara

Još jedna zanimljiva noć u NBA ligi popraćena je šokantno lošim izdanje momčadi Los Angeles Clippersa.

Rezultat 77:27 nakon prvog poluvremena zauvijek će ostati upisan u povijesnim knjigama NBA lige kao najveća razlika koju je stvorila jedna momčad nakon uvodne dvadeset i četiri minute igre.

Clippersi bez Kawhija Leonarda koji je odmarao, kao da se nisu niti pojavili na terenu protiv Dallasa, od samog početka momčad je bila toliko loša da će neki tv pratitelji kazati ‘dobro da nije bilo navijača na tribinama’. U drugom dijelu Clippersi su krenuli sa serijom 11-0, no to je bio tek privremeni povratak u stvarnost, nešto kasnije Mavsi su imali čak i 57 poena viška. Luka Dončić bio je najbolji s 24 poena, devet skokova i osam asistencija, a Josh Richardson pridodao je 21 u prvoj pobjedi sezone momčadi Dallasa. Ivica Zubac završio je s deset poena i dva skoka u 16 minuta igre.

HAYWARD NEZAUSTAVLJIV PROTIV NETSA

Brooklyn Netsi više nisu neporaženi, prvi poraz stigao je kod Charlotte Hornetsa koje je predvodio odlični Gordon Hayward s 28 poena i sedam asistencija, dojučerašnji igrač Boston Celticsa koji je početkom prijelaznog roka potpisao ugovor s Hornetsima vrijedan 120 milijuna dolara, odlično je dirigirao igrom svoje nove momčadi koja je zabilježila prvo slavlje. Utakmica je bila tijesna do samog kraja, Terry Rozier pogodio je ključna slobodna bacanja. Kevin Durant s 29 koševa i Kyrie Irving s 25 predvodili su Netse.

Cleveland Cavsi fantastično su otvorili sezonu, novi trener JB Bickerstaff radi vrlo dobar posao, tri pobjede u isto toliko utakmica pokazuju kako su Cavsi na dobrom putu. Iako se Kevin Love ozlijedio nakon samo devet minuta igre, njegovi suigrači odradili su sjajan posao protiv favoriziranih Sixersa koji su nastupili bez Joela Embiida. Andre Drummond nastavlja dominirati s 24 poena i 14 skokova, a obrambeno ponovno izgleda kao favorit za defanzivca godine. Pohvale zaslužuju i dva igrača koji su draftirani protekle dvije godine, Colin Sexton (22 poena) i Darius Garland (14 poena, 7 asistencija).

Savršenih 3-0 na Istoku imaju i Orlando te Indiana. Magic je drugi put zaredom porazio Washington, ovoga puta bez Russella Westbrooka. Ekipu s Floride predvodio je Markelle Fultz koji već potvrđuje ispravnost klupske odluke da mu se udjeli novi ugovor vrijedan 50 milijuna dolara. Fultz je postigao 26 poena, a toliko je ubacio i odlična rezerva Terrence Ross.

SABONISOVA SIMULTANKA

Uspjeh Indiane manje je čudan, riječ je o odličnoj momčadi koju ove sezone predvodi novi trener, bivši asistent u Raptorsima, Nate Bjorkgren. Pacersi su svladali Boston, a junak je bio Domantas Sabonis koji je ubacio pobjednički koš 8,4 sekunde prije isteka vremena. Promašio je dodatno slobodno bacanje, no njegovi su suigrači odličnom obranom zatvorili sve puteve prema košu natjeravši goste na tešku tricu koju su promašili. Indiana je igrala bez Victora Oladipa, a usprkos tome čak šest igrača upisali su dvoznamenkast učinak, najviše je ubacio Malcolm Brogdon s 25 poena. Sabonis je završio s 19, deset skokova i pet dodavanja.

Od ostalih utakmica, New York Knicksi šokirali su Milwaukee s čak dvadeset razlike, Steph Curry ubacio je 36 koševa predvodeći Golden State do prve pobjede sezone u Chicagu, no junak je bio Damion Lee s tricom 2,6 sekundi prije kraja, Phoenix je uzvratio Sacramentu za poraz 24 sata ranije. Dario Šarić i dalje ne igra zbog ozljede.