Celticsi pomeli Netse, Raptorsi slavili kod 76ersa

Košarka 26. tra 20228:18 > 8:19 0 komentara
AP Photo/John Minchillo

Košarkaši Boston Celticsa prva su momčad koja je izborila nastup u drugom krugu ovogodišnjeg doigravanja za NBA prvaka pobijedivši u četvrtoj utakmici serije prvog kruga odigranoj u New Yorku Brookly Netse sa 116:112.

Momčad Stevea Nasha porazom u svojoj Barclays Areni završila je ovu sezonu na razočaravajući način, bez da je ijednom vodila u dvoboju u kojem nije imala pravo na pogrešku. Boston je već u prvoj četvrtini došao do dvoznamenkaste prednosti koja je najveća bila pred kraj treće četvrtine, a iznosila je 15 poena (90:75).

Netsi su se uspjeli vratiti i dovesti utakmicu do neizvjesne završnice, ali kao i u prethodna tri dvoboja, Celticsi su pokazali čvršće živce i više preciznosti.

Brooklyn je na 1:28 minuta prije kraja košem Kevina Duranta došao na samo koš zaostatka (108:109). No, isti je taj Durant 22.2 sekunde prije kraja pogodio samo jedno slobodno bacanje za 109:111, a na drugoj strani je Al Horford nakon promašaja Marcusa Smarta iz odbijanca poslao loptu kroz obruč.

Nakon što je Durant promašio tricu, Smart je s pogođena dva bacanja potvrdio pobjedu Celticsa i prolaz u drugi krug s maksimalnih 4-0.

Jayson Tatum je s 29 poena predvodio strijelce pobjedničke momčadi. Jaylen Brown je uz 22 poena imao i osam skokova, dok je Marcus Smart spojio 20 ubačaja i 11 asistencija. Odličnu rolu odigrao je Grant Williams koji je ubacio 14 poena pogodivši četiri trice iz šest pokušaja, a Al Horford je završio dvoboj s 13 pena.

Kevin Durant je za Netse u ovom dvoboju uspio postići 39 poena, ali je potrošio 31 šut. Pogodio je samo tri trice iz 11 pokušaja, a uz to je imao devet asistencija i sedam skokova. Seth Curry je ubacio 23, a Kyrie Irving 20 poena.

Celticsi će u konferencijskom polufinalu igrati protiv boljeg iz sraza Milwaukee Bucksa i Chicago Bullsa u kojem aktualni NBA prvaci vode s 3-1. Peta utakmica te serije na rasporedu je u noći sa srijede na četvrtak (1.30 sati) po srednjoeuropskom vremenu u Milwaukeeju.

Torontu velika pobjeda u Philadelphiji

Košarkaši Toronto Raptorsa slavili su sa 103:88 na gostovanju kod Philadelphia 76ersa u petoj utakmici serije prvog kruga doigravanja za NBA prvaka te tako smanjili zaostatak na 2-3, nakon što su Sixersi pobijedili u prva tri dvoboja.

Momčad Doca Riversa je propustila priliku pred svojim navijačima izboriti mjesto u konferencijskom polufinalu odigravši najlošiju utakmicu u seriji. Philadelphia je vodila samo na početku dvoboja, a kad su Raptorsi u drugoj četvrtini prvi put došli do dvoznamenkaste prednosti, ona se do kraja utakmice više nije spuštala ispod šest koševa.

Raptorsi su čvrstom i snažnom obranom limitirali glavne zvijezde domaće momčadi. Joel Embiid je postigao 20 poena uz 11 skokova, a James Harden je za 15 poena potrošio 11 šuteva, a tome je dodao sedam asistencija. Tobias Harris je ubacio 16 poena.

Toronto je ponovno predvodio Pascal Siakam s 23 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Precious Achiuwa je postigao 17 poena uz sedam skokova i tri blokade, a po 16 poena su ubacili OG Anunoby i Gary Trent Hr. Novak godine Scottie Barnes je postigao 12 poena uz osam skokova i četiri asistencije.

Toronto se nakon zaostatka od 0-3 može potpuno vratiti u igru i izboriti sedmu utakmicu, ako u noći s četvrtka na petak (1.00 sat) po srednjoeuropskom vremenu u svojoj Scotiabank Areni ostvari treću uzastopnu pobjedu protiv 76ersa koji su u petom dvoboju djelovali potpuno ispuhano.