NBA 7. velj 202121:31 > 23:29
Bojan Bogdanović
Guliver Images

NBA program u nedjelju igra se ranije od uobičajenog zbog Super Bowla, a posao su uspješno odradili igrači Utaha Jazza.

Bojan Bogdanović loše je započeo dvoboj protiv bivše momčadi Indiana Pacersa, u prvom poluvremenu ostao je na svega tri poena uz šut 1-7. Međutim, Bojan igra sjajno ove sezone i bilo je pitanje vremena kada će proraditi. U nastavku dvoboja dogurao je do 18 koševa (5-14), pet skokova i dvije asistencije, a Jazz je ostvario četvrtu uzastopnu te nevjerojatnu 15. pobjedu u posljednjih šesnaest susreta.

Najbolji u momčadi Jazza bio je Donovan Mitchell s 27 poena, 11 asistencija i devet skokova, Jordan Clarkson je pridodao 17, a jedan manje Rudy Gobert koji je upisao i 16 skokova. Pacerse je predvodio Domantas Sabonis s 20 koševa i devet skokova.

Utah je novim slavljem potvrdila najbolji omjer u ligi (19-5), a pravi izazovi tek slijede, čak šest povezanih utakmica s nekima od najjačih momčadi lige. Slijede domaći susreti protiv Bostona, Milwaukeeja, Miamija i Philadelphije, a zatim će dva puta u tri dana igrati protiv Los Angeles Clippersa.

U ostalim utakmicama, Miami je slavio u New Yorku, čak šest igrača upisalo je dvoznamenkast učinak, kolonu je predvodio Bam Adebayo s 24 poena i 11 skokova. Charlotte je nanio Washingtonu još jedan težak poraz, Terry Rozier s 26 te Gordon Hayward s 25 koševa predvodili su pobjedničku momčad. Phoenix je bez Darija Šarića nadigrao Boston, Devin Booker je odigrao kvalitetnu utakmicu s 18 poena, 11 asistencija i sedam skokova.