Bogdanović s dvije trice u završnici donio slavlje Jazzu

Košarka 3. velj 20219:44 > 9:45
(Photo by Steph Chambers/Getty Images)

Bojan Bogdanović je sinoć odigrao odlično u pobjedi svojih Utah Jazza, dok je Ivica Zubac imao slab učinak u porazu svojih LA Clippersa.

Utah Jazz je u Salt Lake Cityju sa 117:105 pobijedio Detroit Pistons, a  Bogdanović je utakmicu završio sa 18 koševa (šut iz igre 5/12, trice 4/8) pridodavši tome tri skoka i tri asistencije. Hrvatski je košarkaš pogodio dvije važne trice za Utah u zadnjih minutu i pol igre.

Detroit je u zadnjoj četvrtini uspio nadoknaditi razliku od 28 koševa i približiti se na samo četiri no to nije bilo dovoljno. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Donovan Mitchell sa 32 ubačaja. Jerami Grant je predvodio Pistonse sa 27 koševa, a Mason Plumlee je dodao 17 i 14 skokova.

Od Zubčevih LA Clippersa bolji su u New Yorku sa 124:120 bili Brooklyn Netsi, a Ivica Zubac je u 16 minuta na terenu zabio dva koša (šut iz igre 1/2) i upisao tri skoka.

Brooklyn je na krilima Kyriea Irvinga, koji je bio najbolji pojedinac sa 39 koševa, i Kevina Duranta, koji je ubacio 28 koševa uz devet skokova, prekinuo niz od tri pobjede Clippersa. James Harden je upisao svoj četvrti triple-double u dresu Netsa i 50. u karijeri sa 23 ubačaja, 14 asistencija i 11 skokova.

Kawhi Leonard je bio najbolji u redovima Clippersa, utakmicu je završio sa 33 koša. Paul George je dodao 26, a Nicolas Batum 21.

Fred VanVleet je postavio rekord Toronto Raptorsa nakon što je sinoć u nihovoj pobjedi  nad Orlando Magicom zabio 54 koša. Raptorsi su u gostima sa 123:108 pobijedili Magic, a VanVleet je zabio 11 trica iz 14 pokušaja.

Prijašnji rekord Toronta držao je DeMar DeRozan sa 52 koša. Osim toga, VanVleetovih 54 koša su najviši učinak kojeg je ostavrio jedan igrač koji nije izabran na draftu, tako je nadmašio i 53 koša Mosesa Malonea iz Houston Rocketsa.

Kyle Lowry je dodao triple-double sa 14 koševa, deset skokova i isto toliko asistencija za Raptorse. Nikola Vučević je sa 21 poenom predvodio Magic.

Portland Trail Blazers su sa 132:121 bili bolji od domaćih Washington Wizardsa, a Damian Lillard je za pobjedu svoje momčadi ubacio 32 koša dodavši tome osam asistencija. Gary Trent Jr. je zabio sedam trica uz ukupni učinak od 26 koševa. Kod Washingtona je Bradley Beal bio najbolji sa 37 koševa od čega je šest trica.

Indiana Pacers su u Indianapolisu sa 134:116 svladali Memphis Grizzliese, a Boston Celtics u San Franciscu sa  111:107.