Bogdanović odličan, Embiid razbio ‘B’ momčad Heata

NBA 13. sij 20218:05 0 komentara
Christian Petersen / Staff

Sve čudnija NBA sezona pridonijela je nekoliko novih rezultata u utakmicama gdje momčadi nisu mogle računati na svoje najbolje igrače.

Bojan Bogdanović ubacio je 20 poena u 28 minuta igre, a njegov Utah ostavio je Cleveland Cavse zamrznute na -30. Jazz je dominirao kroz svaku četvrtinu osiguravši treću uzastopnu pobjedu te diobu druge pozicije na Zapadu. Donovan Mitchell predvodio je sve strijelce s 27 koševa, Cavsi su igrali bez nekoliko važnih igrača poput Kevina Lovea, Andrea Drummonda i Colina Sextona.

Philadelphia Sixersi na raspolaganju su imali samo osam zdravih igrača za okršaj protiv Miamija, srećom za njih jedan od tih osam bio je Joel Embiid. Kamerunski centar završio je dvoboj s 45 poena, 16 skokova i pet osvojenih lopti, napadao je koš protivnika kako je želio, a situaciju mu je svakako olakšala činjenica da na drugoj strani nije bilo Bama Adebaya koji je u protokolu izolacije protiv virusa. Danny Green ubacio je 29 poena za Sixerse šutiravši tricu čak 21 put, pogodio je devet. Tyler Herro s 34 i Duncan Robinson s 26 predvodili su Heat za koje nisu nastupili niti Jimmy Butler te Goran Dragić.

✅ Sent it to OT
✅ Season-high 45 points
✅ Sixers win

Joel Embiid had himself a night ? pic.twitter.com/e4gqsPpghW

— ESPN (@espn) January 13, 2021

Dok Kyrie Irving ‘partija’ s članovima svoje obitelji, a da pritom nije otkrio zašto ne igra čelnicima svog kluba te suigračima, njegovi Netsi svladali su Denver Nuggetse uz odličnu izvedbu Kevina Duranta. Potonji je osigurao 34 poena, 13 asistencija i devet skokova, Caris LeVert pridodao je 20. Netsi su preokrenuli minus od 18 poena, drugo poluvrijeme su slavili sa 68:46 čime je prekinuta njihova pobjednička serija. Ključnim se pokazao Bruce Brown koji je ubacio 16 poena uz niz ključnih koševa u važnim trenucima utakmice. Nikola Jokić predvodio je Nuggetse s 23 poena, 11 dodavanja, osam skokova i sedam osvojenih lopti.

Los Angeles Lakersi momčad su s najboljim učinkom u ligi (9-3), a još su uvijek neporaženi na gostovanjima, šestu pobjedu ostvarili su u Houstonu. Nakon što su prvu četvrtinu dobili s 35:14, ostatak utakmice bez problema su održavali prednost. LeBron James s 26 poena i Anthony Davis s 19 i deset skokova predvodili su aktualne prvake. Na drugoj strani, James Harden je limitiran na samo 16 koševa.

U preostalim utakmicama programa, San Antonio je uz 24 poena Lonnijea Walkera svladao Oklahomu, a Indiana je slavila u San Franciscu protiv Golden Statea. Myles Turner bio je najbolji s 22 poena, deset skokova i četiri blokade.