'Novi' Sixersi pokazali pojačanja, poraz Wolvesa

NBA 9. velj 20197:26 > 7:30
Photo by Mitchell Leff/Getty Images)

Philadelphia je u prvoj utakmici s Tobiasom Harrisom u početnoj petorci svladala Denver Nuggetse. Dario Šarić i njegova Minnesota ponovno su poraženi uz skromnu izvedbu hrvatskog igrača.

Tobias Harris debitirao je za Philadelphiju, a Sixersi su protiv drugoplasirane momčadi Zapada, Denver Nuggetsa pokazali novi potencijal. Harris je postigao 14 poena uz osam skokova uz minimalno vrijeme za trening s novim suigračima, no pogodio je ključan koš za vodstvo 105:103 u završne četiri minute nakon čega je krenula mini serija Sixersa kojom su osigurali pobjedu. Važne poene u tom periodu ubacili su i Embiid, Butler te Ben Simmons koji se istaknuo sjajnim zakucavanjem. JJ Redick bio je najefikasniji s 34 poena uz šest trica, Butler je ubacio 22, a Joel Embiid pridodao je 15 uz 12 skokova, no očajan šut (4-17, trica 0-5). Međutim, Kamerunac ima dobar razlog lošije predstave, zaigrao je usprkos slučaju želučane viroze. Nuggetse je s novim triple-double učinkom od 27 poena, po deset skokova i dodavanja predvodio Nikola Jokić, Jamal Murray pridodao je 23.

Minnesota je izgubila četvrtu utakmicu zaredom i dojam jest kako je momčad sve dalje od borbe za doigravanje iako još imaju šanse. New Orleans Pelicansi, nakon propalog pokušaja za trade Anthonyja Davisa, svog najboljeg igrača vratili su u sastav uz limitirane minute. Davis je dočekan glasnim zvižducima domaćih navijača, a u 25 minuta igre ubacio je 32 poena uz devet skokova. Jrue Holiday ubacio je 27 koševa. Wolvese je predvodio Karl-Anthony Towns s 32 poena, Wiggins je dodao 23 i deset skokova, a Minnesota je izgubila dvadesetu gostujuću utakmicu ove sezone. Vukovi su se primakli na poen minusa četiri minute i 35 sekundi prije kraja nakon zakucavanja Gibsona, međutim nisu imali snage za preokret. Dario Šarić igrao je 25 minuta, završio je s devet poena (2-6, trica 1-1, sl. bacanja 4-4), tri skoka, asistencijom, jednu osvojenom i dvije izgubljene lopte. Iako nije bio niti približno među boljim strijelcima momčadi, Šibenčanin je imao uvjerljivo najbolji net rating u momčadi s +13.

Pored Šarića, od hrvatskih igrača zaposleni su protekle večeri bili Mario Hezonja, Dragan Bender i Ante Žižić. Hezonja je u 15. porazu zaredom Knicksa igrao 33 minute protiv Detroit Pistonsa, no kao što je bio slučaj većim dijelom sezone vrijeme nije uspio iskoristiti na najbolji način. Upisao je osam poena (3-11, trica 0-2, sl. bacanja 2-2), sedam skokova, asistenciju i dvije osvojene lopte. Pistonsi su već nakon prve četvrtine vodili 19 razlike, a najbolji je bio Andre Drummond s 29 koševa i 20 skokova. Phoenix Sunsi izgubili su trinaesti put u nizu, a Dragan Bender igrao je 18 minuta protiv Golden State Warriorsa. Niti on se nije iskazao, tek dva poena (1-5, trica 0-4) uz šest skokova, pet dodavanja i izgubljenom loptom. Klay Thompson je ubacio 25 poena za pobjednički sastav. Ante Žižić, nakon što je proteklih mjesec dana redovito igrao u početnoj petorci Cleveland Cavsa, ovoga se puta našao na klupi. No, postoji dobar razlog, nakon gotovo četiri mjeseca izvan terena i propuštenih 50 utakmica zbog ozljede, vratio se Kevin Love koji je igrao šest minuta ubacivši četiri poena. Cavsi su poraženi od Washingtona koji su u završnici prijelaznog roka izgubili dva važna igrača Otta Portera Jr. i Markieffa Morrisa. Žižić je igrao 16 minuta, zabilježio je učinak od šest poena (3-4), po jednog skoka i blokade. Ante bio problema s minutama trebao imati i zbog dolaska Marquesea Chrissa koji je odigrao vrlo dobro s 13 koševa i osam skokova. Bradley Beal predvodio je Wizardse s 25 koševa i 13 asistencija, a sjajan debi imao je Bobby Portis koji je stigao iz Chicaga, ubacio je 30 poena.

Od ostalih utakmica možemo izdvojiti poraz Dallasa uz 20 poena Luke Dončića, Milwaukee Bucksi ipak su u ovom trenutnu prejaki, Giannis Antetokounmpo predvodio je sve strijelce s 29 koševa i 17 skokova.